. . .

Wolumen obrotu OpenSea podwaja się po wzroście sprzedaży Bored Ape Yacht Club

Wlad   2021-11-15 09:45

13 listopada zapisze się na kartach historii platformy OpenSea jako jeden z najbardziej udanych dni w ostatnich tygodniach. Wraz ze wzrostem sprzedaży tokenów NFT o nazwie Bored Ape Yacht Club o 900%, wolumen obrotu na giełdzie podwoił się.

NFT Bored Apes
Kolekcja Rolling Stone

Podwójny wzrost wolumenu sprzedaży w ramach giełdy OpenSea to spory sukces platformy. Fakt ten operator zawdzięcza potężnemu wzrostowi zainteresowania tokenami NFT Bored Ape Yacht Club. Według Dune Analytics, ciągu 24 godzin dzienna wartość sprzedaży wzrosła z 48 do 105 mln USD.

Poprzednim razem wolumen obrotu na platformie OpenSea przekroczył barierę 100 mln USD 15 października. Wcześniej takie wyniki finansowe były częstsze, choć sytuacja ochłodziła się nieco na prawie miesiąc. W końcu jednak platforma znów ma powody do zadowolenia. Czas pokaże, czy sprzedaż NFT "wraca do normy", czy może był to jednorazowy sukces.

Wszystko za sprawą kolekcji NFT, która wystartowała w kwietniu tego roku. Bored Ape Yacht Club to grupa 10 tysięcy tokenów, które przedstawiają wygenerowane cyfrowo kreskówkowe wizerunki małp. NFT są przechowywane jako tokeny ERC-721 na blockchainie Ethereum.
Kolekcja tokenów otrzymała niedawno wsparcie ze świata popkultury. Magazyn Rolling Stone podjął współpracę z BAYC w celu wypuszczenia limitowanej edycji swojej gazety. Na okładkach 2500 egzemplarzy mają pojawić się Znudzone Małpki.

Pojawiła się też wersja cyfrowa magazynu, która została wystawiona na sprzedaż w formie NFT na platformie SuperRare. Co więcej, pojawiła się też jej alternatywna wersja przedstawiająca projekt Mutant Ape Yacht Club. Te grafiki również funkcjonują jako tokeny, a ich łączna liczba wynosi 20 tysięcy sztuk.

Universal Music Group tworzy zespół metaverse’owy w stylu Gorillaz przy wykorzystaniu awatarów NFT. Podobne zamiary ogłosił producent Timbaland. Z kolej kolekcjoner @PuffYatty ogłosił opatentowanie hasła „APE” w świecie krypto.

Fabryka małp ruszyła na dobre. 

Popularne