. . .

Wieloryby kupiły 40000 BTC podczas spadku cen w minionym tygodniu

Wlad   2021-11-27 09:56

Wiele wskazuje na to, że na giełdowych wielorybach nie robi wrażenia spadek cen Bitcoina, jaki zanotowano w minionym tygodniu. W ciągu siedmiu dni inwestorzy wydali na zakup największej kryptowaluty ponad 2 miliardy dolarów. Najbliższe miesiące pokażą, czy taki ruch opłaci się w ujęciu czasowym.

Wieloryby Bitcoin

Wielu indywidualnych inwestorów może postrzegać spadki giełdowe za wskaźnik, by powstrzymać się od inwestycji w krypto. Tymczasem wieloryby nic sobie z tego nie robią i dokupują kolejne Bitcoiny do swojego portfolio. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięksi inwestorzy dokonali zakupu ponad 40 tysięcy BTC. Łączna wartość inwestycji po aktualnym średnim kursie (ok. 55 tys. USD) przekroczyła 2 mld dolarów.

Wieloryby kryptowalutowe to pojęcie, które zwykle dotyczy osób posiadających od 100 do 10000 BTC. Według danych, jakie opublikował portal Santiment, akumulacja ponad 40 tysięcy monet cyfrowych w ciągu tygodnia odbyła się pomimo wyraźnych spadków na giełdzie krypto.

Z kolei inny raport Santiment wskazuje, że najbogatsi posiadacze BTC przesuwają swoje aktywa z dala od giełd. Eksperci rynkowi podkreślają, że zabieg ten może mieć pozytywny wpływ na cały ekosystem kryptowalutowy. Celem takich działań jest zwykle strategia hodl, czyli wstrzymywanie się ze sprzedażą do czasu odrobienia strat.

Długoterminowe inwestycje w krypto zazwyczaj prowadzą do drastycznego spadku presji sprzedaży aktywów. To z kolei przekłada się na mniejszą aktywność w obszarze sprzedaży kryptowalut.

Analitycy zauważają również, że aktualna forma Bitcoina jest zniżkująca. Wskaźniki analityczne opierają się na śledzeniu nastrojów społecznych w przestrzeni krypto. Sądząc po słabnącym zainteresowaniu wokół BTC, sezon zniżkowy osiąga swoje maksimum na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

Co ciekawe, wiodący bank inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych, Morgan Stanley, zwiększył w tym tygodniu swoją ekspozycję na krypto. Dane z blockchain pokazują również, że jednym z inwestorów, którzy nabyli ponad 6000 BTC był trzeci co do wielkości adres.

Popularne