. . .

Visa kupiła NFT CryptoPunk za 165 tys. USD

Wlad   2021-08-23 15:02

Firma Visa, światowy gigant branży płatniczej, ogłosiła zakup NFT w ramach projektu CryptoPunk. Za tokeny zapłacono w sumie niecałe 50 ETH, co przekłada się na równowartość około 165 tysięcy dolarów amerykańskich.

CryptoPunk Visa

Światowy gigant branży płatniczej to jedna z tych firm, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Visa – obok MasterCard – to najpopularniejszy dostawca kart płatniczych i kredytowych. Tymczasem firma zaczyna na poważnie inwestować w kryptowaluty.

Dokonanie zakupu NFT CryptoPunk za łączną kwotę 49,5 ETH (około 165 tys. USD) to krok Visy w stronę kryptorewolucji. Jak wynika z opublikowanej na Twitterze wiadomości, powód może być dość interesujący:

W ciągu ostatnich 60 lat Visa stworzyła kolekcję historycznych artefaktów handlowych – od wczesnych papierowych kart kredytowych po maszyny zip-zap. Dziś, w związku z wejściem w świat handlu NFT, pragniemy powitać w naszej kolekcji CryptoPunk #7610.

Firma Visa ma obecnie tendencję zwyżkową w kontekście tokenów NFT. Gigant wielokrotnie powtarzał, że wierzy w rolę, jaką NFT odegrają w sprzedaży, mediach społecznościowych i rozrywce. W przypadku Visy, od teorii do czynów droga jest dość krótka. Firma kupiła NFT, bo chce „lepiej rozumieć wymogi infrastrukturalne NFT, by pomóc klientom i partnerom w partycypacji”.

Temat na Twitter:

Kierownik do spraw krypto w Visa, Cut Sheffield, stwierdził, że firma może zapewnić „bezpieczny handel” w branży NFT. Krótkookresowo może to oznaczać pomoc przeznaczoną tym biznesom, które chcą lepiej zrozumieć tokeny niezamienne oraz oczekują wsparcia w angażowaniu klientów.

Długofalowe skutki zainteresowania sektorem krypto mogą być o wiele bardziej interesujące. Visa pracuje obecnie nad „nowymi konceptami, a także współpracami”. Idee te mają potencjalnie wspierać twórców, kupców i sprzedawców NFT. W najbliższym czasie ma się ukazać więcej informacji na temat obecnych projektów firmy Visa, które związane są z sektorem NFT.

Popularne