. . .

Ukraiński rząd oficjalnie prosi giełdy kryptowalut o wycofanie rubla

Rafał avatar
Rafał   2022-03-02 14:22

Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy oficjalnie poprosiło osiem giełd kryptowalut o wycofanie wsparcia dla rubla w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

flaga ukrainy

Decrypt poprzez kontakt mailowy zdobył informacje o oficjalnej prośbie wystosowanej przez Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy do ośmiu giełd kryptowalut o wstrzymanie wspierania rosyjskiej waluty. Julia Parkhomenko, szefowa Departamentu Rozwoju i Monitoringu Finansowego Rynku Aktywów Wirtualnych powiedziała:

Wczoraj Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy złożyło oficjalną prośbę do Coinbase, Binance, Huobi, KuCoin, Bybit, Gate.io, Whitebit i Kuna z prośbą o wstrzymanie wsparcia dla rubla rosyjskiego, par spot rubla i bram fiat, w tym rosyjskich płatności systemów

Jak mówi Julia, według nich kluczowe jest blokowanie nie tylko adresów kryptowalut powiązanych z rosyjskimi i białoruskimi politykami, ale także sabotowanie wszystkich rosyjskich klientów, aby zapobiec omijaniu sankcji.

Decrypt skontaktował się z giełdami i czeka na ich odpowiedzi.

Nie pierwsza prośba

Już 27 lutego, ukraiński wicepremier Fiodorow wystosował na Twitterze pierwszą prośbę swojego kraju skierowaną do giełd

Proszę wszystkie główne giełdy kryptowalut o zablokowanie adresów rosyjskich użytkowników

Coinbase, Binance i Kraken publicznie odmówiły podjęcia takich kroków.

Stwierdziły, że nie ma podstaw prawnych do zakazania rosyjskim użytkownikom korzystania z ich platform, jednak wkrótce może się to zmienić.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA ma wydać nowe zasady, których celem jest ograniczenie „oszukańczych i zorganizowanych transakcji lub transakcji w celu obejścia jakichkolwiek sankcji Stanów Zjednoczonych, w tym poprzez użycie walut cyfrowych lub aktywów lub wykorzystanie aktywów fizycznych”.

Jedną z giełd, która zgodziła się na podjęcie takich kroków była Zonda.

Zonda dała czas wszystkim, których konta zarejestrowane są z rosyjskich dokumentów czas do 6 marca na wypłacenie swoich środków. Po tej dacie konta zostaną zamknięte. Cała sprawa spotkała się z negatywną reakcją społeczności na Twitterze.

Krypto-społeczność pomaga Ukrainie w licznych zbiórkach. Dziesiątki milionów dolarów zostały przekazane na pomoc w walce z okupantem. Wśród darczyńców jest wielu znanych w świcie kryptowalut osób. Jednym z nich jest założyciel Polkadot, Gavin Wood, który przekazał 5 mln USD w DOT.

Popularne