. . .

Ukraina zbiera dotacje za pomocą kryptowalut

Rafał avatar
Rafał   2022-02-26 19:02

Na oficjalnym profilu Twitter Ukrainy pojawiły się adresy trzech kryptowalut, które zaatakowane przez Rosję państwo przyjmuje w ramach dotacji. Na liście zbieranych środków znajduje się BTC, ETH oraz USDT.

Ukraina kryptowaluty

Oficjalne ukraińskie konto na Twitterze opublikowało w sobotę kilka próśb o darowizny w kryptowalutach w postaci BTC, ETH oraz USDT. Warto zaznaczyć, że Ukraina tuż przed atakiem Rosji zalegalizowała kryptowaluty w swoim kraju.

Dane z łańcuchów bloków pokazują, że zainteresowanie wsparciem Ukrainy w walce o swoją ojczyznę jest ogromne. Komunikatem podzieliło się również wielu polityków.

Niektórzy wyrazili obawy co do prawdziwości wiadomości w związku z rosyjskimi cyberatakami podważając prawdziwość adresów, jednak wiele osób na czele z założycielem Tron, Justin Sun potwierdziły ich prawdziwość.

The Block skontaktował się z Ukraińskim Ministerstwem Cyfrowej Transformacji, które potwierdziło prawdziwość adresów:

Kanały komunikacji Ministerstwa Cyfrowej Transformacji Ukrainy i ministra Mychajło Fiodorowa są bezpieczne. Nie jesteśmy zhakowani. To jest oficjalne stanowisko i wiadomości, którymi chcemy się podzielić

Każdy członek społeczności kryptowalut może wesprzeć walkę Ukrainy o swój kraj. Jeśli jest to atak hakerski, czego nadal nie możemy na 100% wykluczyć i adresy nie należą do, to zakrojony na ogromną skalę i obejmuje wszystkich...

Popularne