. . .

UK nie będzie monitorować wszystkich portfeli Web3

Rafał avatar
Rafał   2022-06-21 11:43

Kolejny krok w dobrą stronę i przykład dla Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii, która nie będzie wymagać od nadawców zbierania informacji o odbiorcach, którzy używają "niehostowanych" portfeli.

UK kryptowaluty

Według raportu Ministerstwa Skarbu, wielu konsultantów rządu Wielkiej Brytanii wydaje się zgadzać z CEO Coinbase, Brianem Armstrongiem, który nazwał przepisy zaproponowane przez UE jako antyinnowacje, przeciwne prywatności i właściwie niemożliwe do egzekwowania. Więcej o tym co proponowała UE tutaj:

UE krypto

Przeciwnicy nałożenia tak drastycznych wymogów zgłaszania transakcji argumentowali swoje stanowisko przede wszystkim tym, że ciężar egzekwowania takiego prawa przewyższałby jego skuteczność w zwalczaniu nielegalnych transakcji.

Jak podaje Decrypt, wiadomość płynąca z Wielkiej Brytanii może oznaczać westchnienie ulgi dla społeczności kryptowalut, z których większość wypowiadała się przeciwko nadmiernym środkom UE.

Jak można wyczytać z dokumentu opublikowanego przez Ministerstwo Skarbu: 

Zamiast wymagać gromadzenia informacji o beneficjentach i inicjatorach w przypadku wszystkich transferów z niehostowanych portfeli, oczekuje się, że firmy zajmujące się aktywami krypto będą zbierać te informacje tylko w przypadku transakcji, które zidentyfikowano jako stwarzające podwyższone ryzyko nielegalnego finansowania.

Decyzja została podjęta po zasięgnięciu opinii różnych respondentów, w tym naukowców i ekspertów branży.

Niehostowany portfel to taki, w którym indywidualny użytkownik kontroluje swoje klucze prywatne. Przykłady obejmują MetaMask i WalletConnect lub portfele sprzętowe, takie jak Ledger i Trezor.

Nie tak dawno Wielka Brytania ogłosiła, że pragnie zostać światowym centrum kryptowalut.

wielka brytania kryptowaluty

 

Popularne