. . .

Szaleństwo związane z NFT dotarło już dosłownie wszędzie

Wlad   2022-01-12 13:54

Zwycięzcy nagrody Pulitzera, azjatyckie gwiazdy muzyki pop, kandydaci do amerykańskiego Kongresu, a także liczni sportowcy z całego świata. Co te wszystkie grupy mają wspólnego? Połączyło ich szaleństwo na punkcie NFT. O ile w 2021 roku większość osób spieszyła się z zakupami NFT, o tyle na początku roku 2022 zauważmy trend masowego tworzenia nowych tokenów przez celebrytów. Każdy ma coś do zaoferowania światu, co chce stokenizować, a najlepiej na tym zarobić. Mamy do czynienia z chwilową modą, a może trend

NFT

Wśród licznych kolekcji NFT, grafiki przedstawiające różne rodzaje „misiów” cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Niedawno słynny tajwański muzyk i aktor, Jay Chou, również dołączył do tokenowego szaleństwa, tworząc kolekcję NFT we współpracy z Ezek. Azjatycki „Król Popu” ma na koncie 8 pokrytych platyną płyt, a teraz dokonał kolejnej niesamowitej rzeczy.

Kolekcja 10 tysięcy tokenów o nazwie „PhantaBear” wyprzedała się… w mniej niż 40 minut! Według danych DappRadar, sprawnie prześcignęła takie hity NFT, jak Mutant Ape Yacht Club czy Doodles. Po raz pierwszy kolekcja tokenów tak szybko „wdarła” się na szczyty sprzedaży, osiągając drugie miejsce pod względem wolumenu obrotu. Od momentu wypuszczenia NFT, wartość zbioru wzrosła o 54 mln USD.

Associated Press tokenizuje laureatów Pulitzera

W międzyczasie, organizacja Associated Press (AP) ogłosiła powstanie kolejnej platformy NFT, którą zbudował dostawca technologii blockchainowych Xooa. Kolekcja zawierać będzie nowe i historyczne zdjęcia reportażowe, które otrzymały nagrodę Pulitzera. Tym samym, 175-letnia historia AP zostanie stokenizowana.

Startowy zbiór tokenów ma zawierać NFT o tematyce kosmicznej, klimatycznej i wojennej, choć motywów zdjęć będzie więcej. Tokeny mają się pojawiać na przestrzeni kilku tygodni, a datę premiery wyznaczono na 31 stycznia. Oprócz samego obrazu, właściciele tokenów wejdą w posiadanie danych historycznych i technicznych dotyczących każdego zdjęcia.

Kandydaci do Kongresu USA też wchodzą w NFT

Kandydatka Demokratów w Kalifornii oraz kandydat Republikanów w Arizonie na urzędy państwowe również ogłosili zainteresowanie NFT. Oboje tworzą swoje NFT w roli zachęty dla inwestorów w kampanie wyborcze. 

W Kalifornii Shrina Kurani uzbierała jednak zaledwie 6610 USD za swoich kilka tokenów. Z kolei arizoński kandydat do Senatu Blake Masters zdobył prawie 575 tysięcy dolarów. Obiecał swoim inwestorom tokeny z książkami o firmach starup, którą napisał z Peterem Thielem. Ten drugi jest znanym miliarderem z Doliny Krzemowej i zagorzałym zwolennikiem Trumpa.

Melania Trump i jej wyjątkowa wizja

W zeszłym miesiącu była Pierwsza Dama USA wystawiła na aukcję cyfrowy obraz przedstawiający jej oczy. Dzieło o nazwie „Melania’s Vision” wylicytowano za 1800 SOL, co przełożyło się na prawie ćwierć miliona dolarów.

Najnowszy token NFT należy do specjalnej kolekcji Melanii Trump, która przypomina o pierwszej oficjalnej wizycie zagranicznej pary prezydenckiej. Do zestawu dołączono dwa albumy podpisane przez żonę byłego prezydenta Stanów.

Jak widać, „bicie” NFT stało się niezwykle popularne wśród wielu osób. Nie tylko jako chęć nadążenia za trendami, ale także budowanie (a może ratowanie?) swojego wizerunku osobistego oraz publicznego.

Popularne