. . .

Strona Bitcoin.org została przejęta przez oszustów

Rafał   2021-09-23 15:51

Storna zarejestrowana początkowo przez Satoshi Nakamota została dzisiaj zhakowana. Oszuści przejęli stronę i wyświetlili komunikat o "super ofercie" z obietnicą podwojenia wysłanych BTC.

Strona bitcoin.org
reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/ptmif9/the_bitcoin_website_is_hacked_dont_fall_for_this/

Dzisiaj rano strona bitcoin.org została przejęta przez oszustów, którzy wykorzystali ją do wyświetlenia okienka pop-up z komunikatem mówiącym o "odwdzięczeniu" się fundacji Bitcoin swoim fanom. Wystarczyło wysłać BTC na podany adres, aby... nigdy więcej ich nie zobaczyć.

Popularne głównie na YouTube oszustwo "na podwojenie" znalazło nowych zwolenników wśród oszustów, na szczęście wygląda na to, że niewielu dało się nabrać.

Portfel oszustów otrzymał w sumie 0.40571238 BTC warte około $17 861, ale wygląda na to, że pierwsza transakcja na 0.4 BTC miała na celu dodanie adresowi i całemu oszustwu prawdziwości.

Pomijając pierwszą transakcję wygląda na to, że dało się nabrać 5-6 osób, na kwotę około $250, więc na szczęści straty były właściwie zerowe.

Oszustwo było naprawdę bardzo sprytne, a autorytet strony takiej jak bitcoin.org sprawił, że niedoświadczeni użytkownicy mogli się łatwo nabrać. Cała sytuacja pokazuje jak należy uważać i absolutnie nie wysyłać żadnych środków na obce adresy, ani podawać swoich prywatnych danych i kluczy.

Na Blokpres pojawił się niedawno artykuł omawiający najpopularniejsze oszustwa w kryptowalutach i wyłudzenie "na podwojenie" również się tam znajduje.

Popularne