. . .

Sieć kinowa AMC Theatres akceptuje Bitcoin w roli środka płatniczego

Wlad   2021-11-13 08:29

Stało się to, o czym kilka miesięcy temu spekulowano w przestrzeni krypto. Adam Aron, szef amerykańskiej sieci kin AMC Theatres, ogłosił za pośrednictwem Twittera, że firma będzie akceptować e-płatności Bitcoinami. Kolejny krok mainstreamu w stronę kryptowalut staje się faktem.

kino AMC

Pochodząca z USA, lecz działająca globalnie, sieć kin AMC Theatres już kilka miesięcy temu zapowiadała akceptowanie kryptowalut w roli środka płatniczego. CEO firmy Adam Aron ogłosił wreszcie, że długo wyczekiwana chwila w końcu nastąpiła. Przedsiębiorstwo, które posiada ponad 1000 kin na całym świecie, będzie pozwalać na płatności online za bilety przy pomocy kryptowalut. W serwisie Twitter Aron potwierdził następujące metody płatności elektronicznych:

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Bitcoin Cash
  • Litecoin
  • Dodatkowo także Apple Pay, Google Pay oraz PayPal

Kolejnym krokiem firmy ma być wprowadzenie płatności przy użyciu Dogecoina. W swoim poście na Twitterze Aron poinformował, że nowe metody już odpowiedzialne są za 14% transakcji online.

Nowości w ofercie AMC Theatres zostały ogłoszone 11 listopada. Tym samym operator światowej sieci kinowej dołączył do innych firm z tak zwanego „mainstreamu”, które współpracują z krypto. Mowa tu chociażby o przedsiębiorstwach Square, MicroStrategy czy Tesla. Wszystkie wymienione firmy dokonały zakupu Bitcoina, który stał się ich aktywem rezerwy skarbowej.

Z kolei nie wiadomo jeszcze, czy również AMC Theatres ma jakiekolwiek zamiary kupna Bitcoina i posiadania go w roli rezerwy. Warto jednak zaznaczyć, że kryptowalutowi fundamentaliści mogą uważać akceptowanie innych niż BTC aktywów cyfrowych w roli środka płatniczego za coś negatywnego. Nawet, jeżeli mowa tu o najpopularniejszej krypto na świecie, sposób adaptacji wybrany przez AMC Theatres wciąż jest dobrym pomysłem. W ten sposób sfera krypto łatwiej daje się poznać użytkownikom spoza branży.

Czas pokaże, czy AMC Theatres i jej strategia kryptowalutowa wzmocni się proporcjonalnie do zrozumienia i doświadczenia obsługi Bitcoina. 

Popularne