. . .

Sam Bankman-Fried gotowy na wybory w USA

Rafał avatar
Rafał   2022-05-25 13:11

Krypto-miliarder Sam Bankman-Fried powiedział, że może przekazać nawet do 1 miliarda dolarów w dotacjach w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

Sam Bankman Fried wybory w USA
zdjęcie: FTX

Jak donosi Decrypt, Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX, ujawnił, że może przekazać do 1 miliarda dolarów, aby pomóc wpłynąć na kampanie wyborcze w 2024 roku w Stanach Zjednoczonych.

„Sądzę, że ponad 100 milionów dolarów. Nie wiem, o ile więcej. To naprawdę zależy od tego, co się stanie." Powiedział Bankman-Fried powiedział w wywiadzie dla podcastu The Pushkin Industries.

30-letni miliarder, wspierający w przeszłości Demokratów, był jednym z 20 największych darczyńców kampanii prezydenckiej Joe Bidena w 2020 r., jak wiemy dzisiejszego prezydenta największego mocarstwa na świcie.

Zapytany, czy byłby gotów przekazać 1 miliard dolarów, gdyby Trump zdecydował się ponownie kandydować, założyciel FTX powiedział, że ta liczba „jest przyzwoitą rzeczą, na którą warto spojrzeć”.

Według Sama, Stany Zjednoczone mają zarówno wielką szansę, jak i wielką odpowiedzialność przed światem, by przewodzić Zachodowi w zdecydowany, ale i odpowiedzialny sposób.

Wygląda na to, że "kryptowaluciarze" będą mieć coraz większy wpływ na wiele wydarzeń na świcie nie tylko tych związanych z aktywami cyfrowymi. Udowodniły to wybory prezydenckie w Korei, gdzie kandydaci rywalizowali między sobą o głosy osób zajmujących się rynkiem krypto obiecując bardziej przyjazne regulacje.

Popularne