. . .

Rusza staking Astroport

Rafał avatar
Rafał   2022-03-30 19:49

Jedna z najnowszych i jednocześnie największych pod względem obrotu zdecentralizowanych giełd na rynku wreszcie "włączyła" staking i pozwala uzyskać xASTRO.

astroport kryptowaluta
grafika: astroport.medium.com

Giełda Astroport osiągnęła spory sukces, w krótkim czasie zostając jedną z topowych giełd pod względem obrotu na rynku. Dzisiaj nastąpił kolejny przełom w działaniu protokołu, a mianowicie w życie wszedł długo oczekiwany przez wszystkich użytkowników giełdy staking tokenów ASTRO.

W zamian za zablokowanie ASTRO użytkownicy otrzymują xASTRO, które nie tylko daje zarobić, ale także już niedługo będzie uprawniać do głosowań. O ile głosowania pewnie niewielu obchodzą tak staking i to jak działa już niemal każdego posiadacza tokenów giełdy.

Staking ASTRO

Astroport mocno inspirował się SUSHI przy wprowadzaniu swojego systemu. Każda wymiana na giełdzie wymaga od użytkownika opłaty. Te opłaty są dzielone dla dostawców płynności oraz właśnie stakujących, którzy w tym wypadku otrzymują 1/3 wszystkich opłat generowanych w pulach standardowych oraz połowę z opłat za pule "stabilne".

kryptowaluta astro staking

Astroport wystartował 28 grudnia 2021 r. i zgromadził od tego czasu ponad 12 milionów dolarów z opłat. Te opłaty zostały wykorzystane do zakupu ASTRO, które zostanie zdeponowane w puli stakingowej w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Oznacza to, że jeśli ktoś ASTRO posiada, warto wskoczyć jak najszybciej, aby zgarnąć dodatkowy yield.

Jeśli jednak ktoś ASTRO nie posiada warto pamiętać o ryzyku, o którym Astroport wspomina tutaj.

Popularne