. . .

Polygon zdobył 450 mln USD dzięki rundzie inwestycyjnej

Wlad   2022-02-08 13:16

Polygon uzyskał w sumie około 450 mln USD funduszy dzięki organizacji rundy inwestycyjnej. Największym inwestorem była grupa Sequoia Capital India, choć w rundzie wzięło udział też 40 innych podmiotów. Jakie plany ma platforma skalująca Ethereum w związku z zebranymi funduszami?

Polygon runda inwestycyjna

Runda inwestycyjna przyniosła spore fundusze firmie Polygon, która zebrała w sumie około 450 mln USD. Oprócz Sequoia Capital India, również firmy venture capital takie jak Softbank Vision Fund 2, Galaxy Digital czy Tiger Global wzięły udział w inwestycji.

Współtwórca Polygon, Sandeep Nailwal powiedział, że „Ethereum skalowane przez Polygon, będzie podstawą kolejnego etapu ewolucji sieci”. Odniósł się tym samym do szeroko zakrojonych planów adaptacji Web3, która ma zastąpić dotychczasowy model globalnego Internetu.

Warto podkreślić, że prace nad implementacją Web3 wspierają firmy, które lata temu budowały Web2. Zdaniem Nailwala, jest to powód, dla którego Polygon z ekscytacją spogląda w przyszłość.

Również dyrektor Sequoia Capital India, Shailesh Lahkani, wyraża się pozytywnie na temat nadchodzącego rozwoju. „Polygon to platforma pierwszego wyboru w kwestii budowy na blockchainie”, powiedział Lahkani. Zwrócił też uwagę, że coraz więcej programistów sięga po rozwiązania firmy ze względu na jej „kompletny zestaw rozwiązań skalowania dla sieci Ethereum”.

Runda inwestycyjna zbiegła się w czasie z jeszcze jedną ciekawą informacją. Okazało się, że dawny dyrektor do spraw gamingowych na platformie YouTube, Ryan Wyatt, dołączy do Polygon. Zostanie on CEO Polygon Studios, czyli departamentu firmy zajmującego się NFT.

Aktualnie narzędzia proponowane przez firmę Polygon zyskują na popularności. Niedawno grupa e-sportowa 100 Thieves rozdała za darmo 300 tysięcy tokenów NFT Polygon jednego dnia. Również magazyn Sports Illustrated uruchomił serię tokenów opartych o rozwiązania platformy.

Natywny token MATIC, poszybował w górę o 17,8% na przestrzeni 24 godzin. Wartość aktywu osiągnęła na giełdach poziom 1,98 USD.

Popularne