. . .

OpenSea z wyceną 1,5 mld USD

Wlad   2021-07-22 11:48

Firma OpenSea, która skupia się na handlu tokenami NFT, zebrała dodatkowe 100 mln USD na działalność. Rzecz miała miejsce za pośrednictwem rundy finansowania prowadzonej przez Andreessen Horowitz. Tym samym waluacja firmy NFT przekroczyła poziom 1,5 mld USD.

NFT

OpenSea jest jednym z najważniejszych graczy w sektorze tokenów NFT. Firma ta ogłosiła właśnie, że udało jej się pozyskać dodatkowe finansowanie na poziomie 100 mln USD. Finansowanie Serii B poprowadziła spółka Andreessen Horowitz, a OpenSea tym samym stała się kryptowalutowym unicornem – startupem, który w krótkim czasie zgromadził ponad miliard dolarów funduszy.

Dyrektor OpenSea Devin Finzer tak komentował najnowsze doniesienia z obozu firmy:

Chodzi o rozwój stworzonej przez nas platformy, która zanotowała znaczący wzrost wolumenu w pierwszej połowie roku. Uważamy, że NFT są tym czymś, co raz na kilka dziesięcioleci zmienia paradygmat i są niezwykle ekscytujące.

Oprócz Andreessen Horowitz, do podmiotów wspierających OpenSea dołączyli niedawno Coatue, CAA, Michael Ovitz, Kevin Hartz, Kevin Durant i Ashton Kutcher.

Platforma NFT OpenSea i plany na przyszłość

Platforma OpenSea specjalizuje się w handlu unikatowymi tokenami NFT, które wybijane są jednorazowo lub w małych partiach. 

Wraz z pozyskaniem nowego finansowania, firma OpenSea ogłosiła, że użytkownicy platformy nie muszą wnosić opłat transakcyjnych Ethereum, czyli tzw. gas. Finzer poinformował, że platforma jest teraz międzyłańcuchowym sklepem NFT. Firma wspiera integrację z platformą Polygon, będącą drugą warstwą dla łańcucha Ethereum.

W przyszłości zapewne obserwować będziemy kolejne integracje pomiędzy łańcuchami w ramach działalności OpenSea. Podobnie działa w ostatnich czasach giełda Coinbase, która również sięgnęła po Polygon, by zamortyzować koszty uczestników wymiany.

Finzer sam wspomina, że platforma NFT ma w przyszłości stawać się coraz szerzej dostępna dla użytkowników głównego nurtu. OpenSea ma się stać centralną przestrzenią dla handlu tokenami NFT, co podkreśli jej znaczenie na rynku kryptowalut.

Popularne