. . .

Nowe możliwości stakingu NEAR

Rafał   2022-01-15 17:43

NEAR nie przestaje się rozwijać i “dowozi” kolejną nowość, która umożliwi otrzymywanie nagród za staking w więcej niż jednym tokenie - stake farming. Pierwszym projektem, który uruchomi taką pulę będzie Aurora.

Near stake farming
grafika: near.org

Tuż po ogłoszeniu kolejnego ogromnego finansowania od największych VC w branży, które wyniosło 150 mln USD, czas na kolejne dobre wiadomości dla fanów nowoczesnej platformy NEAR.

Delegujący w sieci mają szansę na zdobycie nagród w więcej niż jednym tokenie. Wraz z rozwiązaniem skalującym Ethereum, działającym na NEAR o nazwie Aurora, kontrakty stake farming umożliwią walidatorom dystrybucję więcej niż jednego tokena do delegujących, którzy pomagają zabezpieczyć sieć.

Daje to walidatorom NEAR wyjątkową okazję do przyciągnięcia większego kapitału, przy jednoczesnym zapewnieniu, że nowe i rozwijające się projekty mogą brać aktywny udział w zachęcaniu do zwiększania bezpieczeństwa sieci.

Alex Shevchenko, dyrektor generalny Aurora Labs skomentował zmiany:

Nowy model pozwala na lepsze dopasowanie zachęt w ekosystemie NEAR. Z niecierpliwością czekamy na współpracę między projektami a profesjonalnymi walidatorami i dostarczanie użytkownikom znacznie większej wartości

Stake Farming

Stake Farming pozwoli projektom ekosystemu NEAR na współpracę z walidatorami w celu włączenia “farmy tokenów” projektu do ich struktury nagród.

Stanowi to bardziej atrakcyjną propozycję dla delegujących, którzy będą mogli otrzymywać zarówno tokeny NEAR, jak i tokeny projektu, co może przełożyć się znacznie większy zwrot. 

Cały ten system może nie tylko przyspieszyć rozwój ekosystemu NEAR i zachęcić większy kapitał to inwestycji, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo i decentralizację sieci.

Aurora jako pierwszy projekt zdecydowała się przekazać 3% podaży dla delegujących do puli, którą zarządzają - aurora.pool.near. W tym wypadku nagrody zostaną przekazane tylko w postaci tokenów AURORA, całość NEAR, jaką zarobi pula zostanie przekazana na pokrycie kosztów transakcyjnych zarówno w sieci, jak i moście.

NEAR to jedna z ciekawszych platform smart kontraktów na rynku. Więcej o projekcie dowiesz się z naszego artykułu:

co to NEAR

 

Popularne