. . .

Nowa przeglądarka internetowa Opera obsłuży Web 3

Wlad   2022-01-19 15:05

Firma Opera opublikowała nową wersję przeglądarki internetowej, która obsłuży technologię Web 3. Wkrótce ma się też pojawić nowy międzyłańcuchowy portfel krypto tej marki. 350 milionów użytkowników otrzyma jeszcze płynniejszy dostęp do najlepszych funkcji związanych z kryptowalutami.

przeglądarka krypto opera

Użytkownicy Opery będą mogli przetestować wersję beta nowej przeglądarki, która obsłuży szereg opcji krypto. Program ma też wprowadzić korzystających w świat nowych technologii Web 3. Produkt ten przygotowano z myślą o aktualnych i przyszłych entuzjastach kryptowalut.

W centrum funkcjonalności przeglądarki znajdzie się natywny portfel krypto Opery. Główną opcją programu będzie możliwość przechodzenia pomiędzy aplikacjami bez konieczności ponownego logowania w nowej karcie. Aplikacje mają być w pełni zintegrowane z portfelem marki, który współpracuje dziś z Ethereum. W planach jest rozbudowa portfela o kolejne blockchainy, początkowo Polygon oraz Solana.

Skoncentrowana na krypto przeglądarka posiadać będzie również funkcję o nazwie „Crypto Corner”. Będzie to hub informacyjny, gdzie znajdą się integracje z serwisami Twitter oraz Telegram.

Firma odpowiedzialna za przeglądarkę Opera planuje kolejne ogłoszenia nowości w lutym bieżącego roku. Jej przedstawiciele twierdzą, że pracują nad rozwiązaniami pod kątem Web 3 od 2018 roku. Przedsiębiorstwo ma też udostępnić kod źródłowy swojego portfela, gdy tylko uda się ustanowić kompatybilność pomiędzy blockchainami. Cały czas firmie przyświecać mają założenia prywatności i bezpieczeństwa.

Warto dodać, że Opera konkuruje o palmę pierwszeństwa w dziedzinie przeglądarek przyjaznych krypto wraz z Brave. Twórcy tego programu również mogą się pochwalić swoim własnym wbudowanym portfelem kryptowalutowym.

Popularne