. . .

Mythical Games opuszcza Ethereum na rzecz Polkadot

Rafał avatar
Rafał   2023-04-29 10:33

Mythical Games i Polkadot ogłosiły współpracę, która ma przełożyć się na stworzenie własnego parachaina działającego w ekosystemie DOT. Mythical Chain umożliwi swoim partnerom budowanie własnych łańcuchów bez poświęcania interoperacyjności.

Mythical x Polkadot
Grafika: https://polkadot.network/blog/polkadot-and-mythical-games

Mythical Games to amerykańskie studio deweloperskie z siedzibą w Los Angeles, założone w 2018 roku i jeden z liderów branży gier opartych na technologii blockchain.

Jednym z najbardziej znanych projektów studia jest gra Blankos Block Party, która została wydana w 2020 roku i jest dostępna na platformie PC oraz konsolach, a także licencjonowana gra mobilna NFL Rivals, która ostatnio podbija App Store.

Mythical Games ogłosiło plany migracji swojego ekosystemu do Polkadot, opuszczając tym samym Ethereum.

W ramach tego posunięcia Mythical Games uruchomi swój ekosystem Mythos w Polkadot i pozwoli swoim partnerom i projektom powiązanym z grami wykorzystać unikalną technologię  Polkadot do budowania własnych sieci i stworzenia największego i najlepiej połączonego ekosystemu gier w Web3.

W rezultacie powstanie nowy „Superchain” Mythos, który będzie dostępny dla wszystkich partnerów i zgodny z platformami gier Web2, takimi jak Epic Games Store.

John Linden, założyciel i dyrektor generalny Mythical Games, powiedział:

Decyzja o opuszczeniu ekosystemu Ethereum wynika z problemów związanych ze stosunkowo niskimi prędkościami transakcji, nawet przy roll-upach L2, które ostatecznie utrudniłyby nasze plany skalowania z naszymi nowymi grami.

Jak napisano w ogłoszeniu "ekosystem Polkadot skorzysta również z zaawansowanych funkcji Mythical, technologii przesyłania strumieniowego i doświadczenia w grach Web3. Zaangażowanie niesie ze sobą znaczny potencjał wzrostu i interoperacyjności, napędzając adopcję Mythical i Polystream – interaktywnej platformy streamingowej Mythical – w rozwijającym się ekosystemie Polkadot."

Zgodnie z informacjami podanymi w zapowiedziach, Mythical jest czołowym gamingowym blokchainem i znajduje się w topowej czwórce rynku pod względem miesięcznej sprzedaży aktywów cyfrowych.

Szczyci się ponad trzema milionami transakcji NFT miesięcznie i 200 tys. aktywnych portfeli przesyłającymi ponad milion tokenów MYTH dziennie w transakcjach związanymi z grami oraz szybko rosnącym portfolio gier...

Tym ruchem Polkadot zyskuje potężnego partnera, wspartego dodatkowo w ostatnim czasie $20-milionową inwestycją od Scytale Digital.

Dodatkowo migracja z Ethereum na Polkadot ma także dodatkowe "symboliczne" znaczenie i choć jest to pierwszy tak duży ruch, może nie być ostatnim. Mimo iż jest to spora sprawa dla Polkadot, jest bardzo niewiele informacji na temat samego łańcucha Mythical i jego aktualnego działania, a eksplorator w momencie pisania jest zsynchronizowany zaledwie... w 11%. Nie zmienia to faktu, że sama firma oraz jej produkty są topowymi na rynku gier blockchain, a sam ruch jest zdecydowanie pozytywny dla ekosystemu Polkadot, który cierpi na brak wielu jakościowych projektów.

 


Popularne