. . .

McLaren Racing rozpoczyna współpracę z Tezos

Wlad   2021-06-18 11:02

Spółka McLaren Racing sprawująca opiekę nad zespołem McLaren w Formule 1 ogłosiła wieloletni plan współpracy z firmą Tezos. Partnerstwo ma się opierać na dostarczaniu rozwiązań w zakresie NFT i blockchain. McLaren i Tezos mają pracować razem w świecie Formuły 1, INDYCAR oraz sportów elektronicznych.

McLaren

McLaren Racing ogłosił niedawno, że rozpoczyna współpracę z blockchainem Tezos, by na jego podstawie stworzyć platformę tokenów NFT. U podstaw tego nowego projektu ma leżeć wsparcie dla najlepszego doświadczenia użytkowników. 

Wybór McLarena padł na Tezos, który od lat zajmuje się rozwiązaniami opartymi na własnym open-source’owym blockchainie. 

Z kolei spółka McLaren Racing podjęła decyzję o uhonorowaniu swojego dziedzictwa wyścigowego. Co więcej, firma ma na celu przedstawiać również swoje renomowane zespoły kierowców. Wszystko to w formie graficznej, specjalnie dla zwolenników technologii NFT

Obaj giganci stawiają na zrównoważony rozwój poprzez innowacje. Obierając kierunek NFT i energooszczędnych sieci zapewniają sobie uznanie wśród użytkowników tokenów. Artyści będą mogli dzielić się swoją twórczością w nowym stylu dzięki niskim wydatkom energetycznym.

Pionierski blockchain Tezos oparty jest na Proof-of-Stake, co czyni go bardziej oszczędnym i wydajnym, niż klasyczne łańcuchy Proof-of-Work. W porównaniu do sieci Bitcoin czy Ethereum, blockchain Tezos zużywa aż dwa miliony razy mniej energii

Dzięki temu, sieć NFT tworzona we współpracy z McLarenem będzie mogła działać czysto i przy minimalnym wydatku energetycznym. Pozostawiony ślad węglowy będzie w tym przypadku znikomy.

Jakie zespoły będą promować markę Tezos?

W ramach partnerstwa logo marki Tezos pojawi się na kombinezonach niektórych kierwców wyścigowych McLarena. Przede wszystkim logo będzie reprezentowane w zespołach McLaren Formula 1 (kierowcy Lando Norris i Daniel Riccardo) oraz Arrow McLaren SP (kierowcy Pato O’Ward i Felix Rosenqvist)

Lindsey Eckhouse, dyrektorka w McLarenie, powiedziała: 

Współpraca Tezos i McLaren Racing w celu utworzenia unikatowej platformy NFT skupionej na fanach to innowacyjny krok w ekscytującej i prędko rozwijającej się branży.

Wspomniała także, iż partnerstwo z Tezos daje możliwość wejścia w przestrzeń, gdzie to fani mogą posiadać kluczowe elementy zespołów kierowców. Z kolei Hubertus Thonhauser, członek zarządu Tezos Foundation, stwierdził, że:

McLaren Racing posiada jedną z najdłuższych i najbardziej znamienitych spuścizn w wyścigach Formuły 1. Jesteśmy podekscytowani, że zdecydowali się wprowadzić ją do blockchainu Tezos za pośrednictwem swojej platformy dla fanów NFT.

W oświadczeniu Thonhausera znaleźć można też informacje o stale rozwijającym się koncepcie łańcucha bloków. Zwraca on uwagę, że jego firma dostarcza najbardziej rozbudowane i prężnie działające rozwiązania dla innowacyjnych ekosystemów kryptograficznych.

Popularne