. . .

Inwestor NFT uruchamia swój fundusz i planuje zebrać 100 mln USD

Wlad   2021-08-31 11:40

Inwestor o pseudonimie Vincent Van Dough otworzył właśnie swój własny fundusz NFT we współpracy z założycielami Three Arrows Capital. Jego plan to zebranie kwoty 100 mln USD. Na czym ma polegać strategia opracowana w ramach tej niecodziennej współpracy?

Art Color Blocks

Odwołujący się swoim pseudonimem do holenderskiego malarza Vincent Van Dough jest aktywnym handlarzem NFT. We współpracy z założycielami Three Arrows Capital, założył nowy fundusz. Projekt o nazwie Starry Night Capital (nawiązanie do obrazu van Gogha „Gwiaździsta Noc”) ma plan zebrać 100 mln USD.

Dough zyskał popularność w sieci z powodu swoich inwestycji w NFT. Kupował je, zanim stały się popularne. W centrum jego uwagi najczęściej były tokeny związane z dziełami sztuki.

Celem projektu Starry Night Capital ma być zwiększanie świadomości odbiorców sztuki. Oprócz funduszu NFT, grupa zamierza uruchomić prawdziwą galerię sztuki w jakimś „ważnym mieście” na świecie. Dodatkowo, w ramach kapitału ma także powstać portal edukacyjny poświęcony tokenom NFT.

Wspołpraca z Three Arrows Capital ma miejsce w momencie, gdy również ta firma zaczęła interesować się realiami NFT. W sierpniu przedsiębiorstwo dokonało zakupu tokenu Art Blocks na kwotę 5,8 mln USD. Była to rekordowa suma, jaką do tej pory wydano na produkt Art Blocks.

Społeczność Twittera zauważyła, że działania Vincenta Van Dougha i Three Arrows Capital są ze sobą powiązane. Gdy inwestor finalizuje zakup tokenu NFT, kilka dni później firma idzie jego śladem, również kupując tokeny.

Grupa Three Arrows Capital często wspiera finansowo aktywnych i obiecujących inwestorów w ich przedsięwzięciach. W zeszłym roku firma wsparła finansowo Arthura Cheonga w budowie DeFinance Capital. Nic dziwnego, że przedstawiciele firmy chcą teraz inwestować w tokeny NFT, których popularność stale rośnie. Wolumen obrotu NFT w sierpniu wyniósł 2,3 mld USD w porównaniu do 300 mln w lipcu.

Grafika główna artykułu to posiadane przez Vincenta NFT

Popularne