. . .

Immutable X prezentuje nowy $500 mln fundusz na rozwój gier NFT

Rafał avatar
Rafał   2022-06-18 08:16

Skupiające się na grach i projektach NFT rozwiązanie L2 Ethereum, zapowiedziało nowy fundusz o wartości 500 mln USD na wsparcie rozwoju projektów powstających na Immutable X.

Fundusz Immutable

Immutable X to rozwiązanie skalujące, które umożliwia szybsze i tańsze transakcje niż sieć główna Ethereum. Platforma działa na oddzielnym łańcuchu, dzięki technologii zk-rollup, opracowanej we współpracy ze StarkWare.

Immutable X dobrze nadaje się do aplikacji, które wymagają dużej liczby transakcji, w tym potencjalnych zakupów o niskiej wartości takich jak gry oparte na kryptowalutach i projekty NFT. Z tego rozwiązania korzystają takie tytuły jak Illuvium, Gods Unchained, czy Guild of Guardians.

Firma ujawniła, że nowy program o wartości 500 milionów dolarów obejmuje aktywa takich firm, jak BITKRAFT, Animoca Brands, Airtree, King River Capital i GameStop.

Współzałożyciel projektu Robbie Ferguson powiedział: 

Immutable Ventures skupi się na projektach NFT, które są zaangażowane w nasz rozwijający się ekosystem cyfrowy, mając świadomość, że właśnie zaczęliśmy zarysowywać powierzchnię ogromnego potencjału tej kategorii” 

Fundusz Immutable Ventures będzie inwestować i zapewniać dotacje dla projektów opartych na Immutable X przy użyciu kombinacji tokenów IMX i gotówki we współpracy z szeregiem funduszy VC.

Nowy fundusz ma składać się z około 500 milionów tokenów IMX, które będą stanowić główną zachętę i nagrodę za wypełnianie kamieni milowych, choć według informacji na stronie Immutable, ma być on także elastyczny, aby wykorzystać więcej możliwości ze względu na szybką ewolucję NFT.

Popularne