. . .

Ice-T podejmuje współpracę z Niftify. Cel? Platforma NFT w USA

Wlad   2021-12-24 07:40

Za Oceanem Atlantyckim szykuje się całkiem niezła kooperacja. Zakrojoną na szeroką skalę współpracę ogłosiła platforma Niftify oraz Polygon i Bittrex Global. W ramach kolaboracji powstać ma nowa platforma NFT. Fanów rapu zainteresuje fakt, że pierwsza kolekcja przygotowana zostanie we współpracy z Ice-T.

nft

Już na początku stycznia ma wystartować świeżutka platforma NFT, która będzie efektem kolaboracji kilku ciekawych biznesów. Niftify zamierza rozszerzyć swoją działalność na Stany Zjednoczone. Pomóc w osiągnięciu sukcesu mają Polygon, Bitterx Global oraz gość specjalny – raper Ice-T.

Otwierając swoje wirtualne podwoje dla amerykańskich entuzjastów NFT, platforma ma wypuścić 10 tysięcy tokenów. Wersja beta dla użytkowników spoza USA miała premierę w październiku tego roku. Oparta została na kompatybilnym z Ethereum protokole Polygon. Wszystko wskazuje na to, że również amerykańska gałęź działalności będzie opierać się na tej samej technologii.

Potencjalnych klientów ma przyciągnąć niezwykle popularny w USA raper, Ice-T. Platforma Niftify opublikowała już pierwszą kolekcję tokenów z udziałem muzyka, producenta i aktora filmowego. Autorem prac był nowojorski artysta cyfrowy, Tommy the Animator.

NFT wspominają „trzy najważniejsze momenty” w karierze Ice-T, co podkreśla Bruno Ver, współtwórca Niftify. Mowa tutaj o premierze albumu O.G. Original Gangster z 1991 roku, wypuszczeniu filmu New Jack City w 1991 roku oraz dołączeniu do obsady serialu Law & Order SVU w roku 2000.

Najnowsza platforma ma być kolejną, która zwraca się w kierunku konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Podobne zamiary ogłaszały w tym miesiącu firmy Rarible (współpraca z Tezos) oraz Magic Eden (współpraca z Exodus).

Platforma Niftify ma również wspierać płatności przy pomocy walut fiducjarnych. Popularnymi fiatami będzie można płacić za NFT z użyciem kart debetowych i kredytowych. Twórcy firmy chcą w ten sposób osiągnąć szerszą adopcję tokenów wśród użytkowników z mainstreamu. Taki cel przyświeca w końcu coraz większej liczbie firm krypto.

Popularne