. . .

Google przygląda się Web3 i blockchainom

Wlad   2022-02-04 10:03

Sundar Pichai, CEO firmy Alphabet Inc. będącej właścicielem Google, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat technologii Web3 i blockchain. Jak się okazuje, gigant z Mountain View w Kalifornii może już wkrótce zainteresować się wejściem w świat zdecentralizowanych narzędzi. Już teraz firma chwali idee kryptowalut, a w perspektywie są kolejne kroki w kierunku szerszej adaptacji technologii.

Google

Zorganizowana na początku lutego konferencja podsumowująca ostatni kwartał 2021 roku w firmie Alphabet Inc. przyniosła sporo ciekawych informacji. Warto podkreślić, że ten amerykański konglomerat od 2015 roku jest firmą-matką dla Google i jej byłych jednostek zależnych.

W ramach wydarzenia głos zabrał prezes spółki, Sundar Pichai. Jak powiedział, jego firma „zdecydowanie przygląda się blockchainowi oraz interesującym i potężnym technologiom, które można aplikować na wiele sposobów”.

Niedawno przedsiębiorstwo zatrudniło jednego z byłych dyrektorów PayPal, Arnolda Goldberga. Jego zdaniem będzie prowadzenie działu finansowego spółki. Firma już teraz szuka możliwości poszerzenia swoich płatności o Bitcoina.

Pichai stwierdził też, że firma szuka opcji wsparcia ekosystemu Web3. Wymienił chociażby dział zajmujący się rozwiązaniami w chmurze obliczeniowej, który testuje implementację blockchainu w ramach budowania, wymieniania i przechowywania wartości finansowej. Choć ani Alphabet Inc., ani też Google, nie ogłosiły konkretnych zamiarów, możemy spodziewać się kolejnych ruchów ze strony konglomeratu.

CEO korporacji dodał, że Google sporo skorzystała z technologii open-source. Tak się składa, że idea Web3 opiera się na zdecentralizowanych produktach o otwartym kodzie źródłowym. Łącząc kropki, można wywnioskować, dlaczego firma przygląda się możliwościom nowej globalnej sieci.

Google i kryptowaluty? Pomysł ten nie jest niczym nowym, gdyż firma rozwinęła swoje narzędzie płatnicze Google Pay w ramach aktywów cyfrowych. W 2021 roku aplikacja do płatności zbliżeniowych wzbogaciła się o integrację Coinbase Card. Ta karta debetowa marki Visa pozwala użytkownikom na płatności przy pomocy Bitcoina. Warto dodać, że narzędzie Google Pay akceptowane jest przez wiele sklepów na całym świecie.

Popularne