. . .

Gavin Wood rezygnuje z funkcji CEO Parity

Rafał avatar
Rafał   2022-10-21 21:29

Nie, to nie jest zła informacja dla Polkadot. Parity Technologies jest główną firmą stojącą za rozwojem Polkadot. Gavin Wood zrezygnował z funkcji prezesa Parity, jednak nie po to, aby przejść na emeryturę lub zrobić coś nowego, ale by skupić się na tym co daje mu radość - rozwoju Polkadot.

Gavin Wood
Gavin Wood

Pierwsze informacje mówiące o tym, że Gavin Wood porzuca rolę - jak to opisano - "CEO Polkadot" były niejednoznaczne i nie były czymś, co fani tego projektu chcieliby usłyszeć w piątkowy wieczór. Rozwój i działanie Polakdot nie zależą od jednego człowieka, co nie zmienia faktu, że ewentualne odejście ikony, jaką jest Gavin Wood, byłoby pewnego rodzaju ciosem. Na szczęście okazało się, że informacja nie jest negatywna, a wręcz przeciwnie.

Założyciel Polkadot i współzałożyciel Ethereum opuszcza swoje stanowisko w Parity Technologies, aby skupić się na budowaniu i rozwoju Polkadot. Jego miejsce zajmie pracujący w firmie od 2016 roku i będący jednym ze współzałożycieli Björn Wagner.

Od dziś Gavin Wood będzie mógł skupić się nad tym co naprawdę lubi robić. Jak sam napisał w oficjalnym oświadczeniu:

Każdy, kto ze mną pracował, wie co kocham. Jestem myślicielem, programistą, projektantem i architektem. Jak wiele takich osób, najlepiej pracuję asynchronicznie; mój świetny dzień to 10 godzin na przemyśleń jakiegoś problemu, stworzenie prototypu lub złożenie kilku odmiennych myśli w artykuł. Rola dyrektora generalnego nigdy nie było tym, czego pragnąłem.

Gavin pozostanie większościowym udziałowcem firmy i zachowa swój tytuł "głównego architekta".

Swój czas poświęci teraz na zbadaniu, w jaki sposób Polkadot i Web3 mogą stać się bardziej odpowiednie dla masowej adopcji. Pracę nad tym zacznie od zaprojektowania i budowy "kilku interesujących narzędzi działających on-chain".

Popularne