. . .

Fani Bitcoina to psychopaci! [zobacz zdjęcia]

Rafał avatar
Rafał   2022-04-13 09:38

Ostatnie badania nie pozostawiają złudzeń. Fani Bitcoina to psychopaci, którzy nie dbają o nikogo!

Kryptowaluty są dla debili
Kadr z filmu America Psycho

Według naukowców inwestorzy Bitcoin często wykazują „ciemne” cechy osobowości, takie jak narcyzm i sadyzm.

Zgodnie z obietnicą nadaną moim psychopatycznym followersom na Twitterze, zdecydowałem się przetłumacz krótki artykuł Harrego Pettit, który pojawił się oryginalnie na The Sun, a następnie na New York Post. Z mojej strony zdecydowałem się tylko na dodanie kilku grafik, aby umilić czas spędzony na zapoznaniu się z analizą naukowców oraz krótkie podsumowanie. Gify nie były niestety częścią oryginalnego tekstu... 

Tłumaczenie artykułu "Bitcoin fans are psychopaths who don’t care about anyone, study shows". Zapraszam:

Jak pokazują badania fani Bitcoina to psychopaci, którzy nie dbają o nikogo

Według naukowców przeciętny inwestor Bitcoin to kalkulujący psychopata z rozdętym ego.

Zespół ekspertów przeprowadził niedawno ankietę wśród ponad 500 osób, aby odkryć cechy osobowości, które są najczęstsze wśród kryptowalutowych świrów.

Zidentyfikowali, że wielu inwestorów wykazuje oznaki „ciemnej tetrady”, grupy czterech niesmacznych cech, na które składają się narcyzm, makiawelizm, psychopatia i sadyzm.

W prostym języku oznacza to, że ciemne tetrady mają nadęte poczucie własnej ważności i czerpią przyjemność z bólu innych.

Trudno im też wczuć się w innych, są przebiegli i manipulują.

Inwestorzy Bitcoina wybijają innym z głowy waluty fiducjarne via GIPHY

Naukowcy z Queensland University of Technology opisali swoje odkrycia w badaniach opublikowanych w czasopiśmie Personality and Individual Differences na początku tego miesiąca.

Poprosili 566 osób o wypełnienie ankiet osobowości, a także odpowiedzi na pytania dotyczące ich stosunku do kryptowalut.

Spośród uczestników jeden na czterech zgłosił, że jest właścicielem kryptowalut, a dwie trzecie wykazywało zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty.

Wszystkie cztery cechy ciemnej tetrady korelowały z chęcią do inwestowania, każda z własnych powodów.

Według naukowców ciemne tetrady są częściowo przyciągane do kryptowalut, ponieważ są gotowe do podejmowania ryzyka.

Aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, słyną z niestabilności, a wizja "wszystko albo nic" jest dla niektórych szczególnie kusząca.

Kryptowaluciarz sprawdza swoje portfolio. Koloryzowane via GIPHY

Główny autor badania, dr Di Wang, napisał w Rozmowie: „Cechy ciemnej czwórki są ‚mroczne’ ze względu na ich ‚złe’ cechy: skrajny egoizm i wykorzystywanie innych bez empatii”.

„Ciemne tetrady są również często związane z zachowaniami ryzykownymi”.

Związek między tymi cechami a pociągiem do Bitcoina wynika również z faktu, że waluta nie ma organu centralnego, co oznacza, że ​​jest oddzielona od banków i rządów.

Makiaweliści – którzy są dobrzy w oszukiwaniu i przyjmują wyrachowane podejście do osiągania celów – lubią kryptowaluty „przede wszystkim dlatego, że nie ufają politykom i agencjom rządowym”, powiedział dr Wang.

Dodał: „Wielu zwolenników kryptowalut uważa, że ​​rządy są skorumpowane, a krypto pozwala uniknąć korupcji rządu”.

Spotkanie ONZ via GIPHY

Z drugiej strony narcyzów pociąga technologia, ponieważ mają tendencję do skupiania się na pozytywnej stronie życia.

Naukowcy odkryli, że narcyści lubią kryptowaluty ze względu na ich wielką wiarę w przyszłość i pewność, że ich własne życie ulegnie poprawie.

Wreszcie impulsywni psychopaci i sadyści lubią kryptowaluty, ponieważ są poszukiwaczami mocnych wrażeń, którzy boją się stracić korzyści płynące z inwestowania.

„Dla nich być może zarówno przyjemność z oglądania cudzego bólu, jak i strach przed utratą są związane z egoizmem” – napisał dr Wang.

Jeśli sam jesteś fanem kryptowalut, nie bój się – inwestowanie nie czyni cię nagle złym.

„Przebadaliśmy tylko podzbiór osób zainteresowanych kryptowalutami, które mają te cechy” – powiedział dr Wang.

„Jeśli zdarzy ci się być posiadaczem Bitcoina lub innego krypto, możesz je przejawiać lub nie”.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w The Sun, następnie został opublikowany na New York Post, za zgodą, by później bez żadnej zgody zostać przetłumaczony i wrzucony na Blokpres.

Koniec tłumaczenia...

Z tego artykułu jasno wynika jaki profil mają "inwestorzy" kryptowalutowi. Jeśli nie podoba ci się rosnąca inflacja i szukasz alternatywy dla inwestycji WŁASNYCH pieniędzy, jesteś egoistą, który lubi patrzeć na cierpienie innych.

Jeśli widzisz coraz większą kontrolę rządów nad pieniędzmi obywateli i podoba ci się wolność wyboru, jesteś psychopatą. Jeśli podoba ci się technologia Web3 i decentralizacja, jesteś narcyzem.

" - Słuchaj, Polkadot pozwala na wielołańcucho...

- Zamknij ryj narcystyczny gnoju!"

Na szczęście pan doktor uspokaja! "Jeśli zdarzy ci się być posiadaczem Bitcoina możesz je przejawiać lub nie". 

Wspaniałe twierdzenie! Ja też was uspokoję. Cena Bitcoina może dziś spaść... lub nie. Może też jednak polecieć w górę... lub nie. W każdym razie weźcie się za porządną robotę psychole i zostawcie biednych ludzi w spokoju. 

Popularne