. . .

dYdX przebiła rynki spot Coinbase pod względem wolumenu. Powód? Zamieszanie w Chinach

Wlad   2021-09-27 16:38

Światowe rynki kryptowalutowe reagują na aktualne zamieszanie w Chinach. Inwestorzy z Państwa Środka coraz chętniej sięgają po DEX dYdX. Ma to związek z niedawnymi ogłoszeniami chińskiego rządu, który uznał handel krypto za nielegalny.

dYdX
dydx.exchange

Zdecentralizowana giełda derywatów dYdX zanotowała ogromny wzrost zainteresowania swoimi produktami. Aktywność handlowa w ramach giełdy rozwinęła się w związku z doniesieniami z Chin. Rząd tego kraju po raz kolejny podkreślił, że handlowanie kryptowalutami jest nielegalne. Informacja ta wywołała niepokój wśród inwestorów, a wielu z nich sięgnęło po zasoby DEX.

Po raz pierwszy w historii, giełda DEX dYdX odnotowała wyższy wolumen obrotu dziennego niż giełda Coinbase. W ciągu 24 godzin dYdX wypracowała wynik 4,3 mld USD, podczas gdy obrót na Coinbase wyniósł 3,7 mld. Wpisem na Twitterze ten kamień milowy świętował założyciel giełdy DEX i dawny pracownik Coinbase, Antonio Juliano.

Wśród entuzjastów rynków krypto rosną obawy, że ograniczenia w Chinach mogą przełożyć się na globalną kondycję kryptowalut. Rząd tego kraju przypomniał bowiem, że aktywa cyfrowe nie są legalnym środkiem płatniczym i nie powinny być wykorzystywane w roli waluty na rynku. Według raportów obserwatorów, podobne zamieszanie rząd Chin wywołał w sumie 19 razy poczynając od roku 2009.

Dziennikarze zajmujący się kryptowalutami w Chinach przekazują, że inwestorzy coraz chętniej sięgają po produkty zdecentralizowanych finansów. Nie dziwi zatem fakt rosnącego zainteresowania giełdą DEX, jaką jest platforma dYdX.

W międzyczasie, giełda kryptowalutowa Huobi, jedna z największych w Chinach, zablokowała możliwość rejestracji nowych kont z tego kraju. Jeszcze w czerwcu giełda ta zaprzestała opcji handlu derywatami. Z kolei giełda dYdX na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy urosła aż o 19700%. Wolumen obrotu tej giełdy DEX wynosił w kwietniu zaledwie 22 mln USD. Co więcej, giełda jest obecnie numerem dwa pod względem udziałów w rynku z wynikiem 19%.

Popularne