. . .

Drugi największy bank hipoteczny w USA zamierza akceptować krypto

Wlad   2021-08-19 07:38

Firma United Wholesale Mortgage (UWM), która jest obecnie drugim pod względem wielkości pożyczkodawcą hipotecznym w USA, do końca roku planuje wprowadzić możliwość płatności krypto. Pierwsze plany adaptacji aktywów cyfrowych skupiają się na Bitcoinie, choć Ethereum i inne altcoiny także mogą być perspektywiczne dla UWM.

Hipoteka

Firma United Wholesale Mortgage w samym 2020 roku zarządzała kredytami hipotecznymi na łączną kwotę przekraczająca 183 mld USD. Ponad 560 tys. indywidualnych pożyczek na zakup nieruchomości UWM sfinalizowała na przestrzeni poprzedniego roku.

Wraz z umacnianiem swojej pozycji na rynku kredytowym, UWM planuje do końca roku akceptować płatności przy pomocy kryptowaluty. Prezes firmy uważa, że na „pierwszy ogień” pójdzie adaptacja BTC. Akceptacja ETH oraz innych altcoinów pozostaje na ten moment w sferze obserwacji przedsiębiorstwa.

Jednocześnie przedstawiciele UWM tłumaczą, że wraz z Bitcoinem planują „kroczyć przed rozpoczęciem biegu”. Firma uważa się za liderów w technologiach i innowacjach, stąd też nie dziwi eksplorowanie nowych możliwości. W praktyce oznacza to, że już niedługo ratę kredytu hipotecznego w USA będzie można spłacić przy pomocy aktywów cyfrowych.

Kryptowaluty i hipoteka

Sektor kredytów hipotecznych romansuje z kryptowalutami nie tylko w USA. W marcu 2021 notowany na giełdzie Nasdaq kanadyjski pośrednik płatności elektronicznych Mogo rozszerzył program Bitcoin cashback o hipoteki.

Nagrody cashback w postaci Bitcoina mają ważną cechę fluktuacji cen, stąd uczestnicy akcji mogą potencjalnie zyskać więcej w perspektywie czasu. Firma Mogo opiera się na analizie, która pokazuje, jak „3100 USD zainwestowane w BTC pięć lat temu jest dziś warte 350 tys. USD”.

W 2019 roku aktor Brock Pierce skorzystał z kredytu hipotecznego opartego na Bitcoin, by kupić dom w Amsterdamie. Regulamin pożyczki pozwolił mu jednak na spłatę kredytu w walucie fiat.

Jeśli decyzja United Wholesale Mortgage o adaptacji Bitcoina będzie sukcesem, tradycyjni pożyczkodawcy również mogą pójść tym tropem.

Popularne