. . .

Decentraland odtworzy nowojorski One Times Square na Nowy Rok

Wlad   2021-12-30 16:46

W ramach celebracji noworocznych firma Digital Currency Group łączy siły z międzynarodową agencją nieruchomości Jamestown. Celem współpracy obu grup jest odtworzenie nowojorskiego budynku One Times Square w ramach platformy Decentraland. Jakie jeszcze atrakcje przewidziano z okazji Nowego Roku?

One Times Square Decentralanad
grafika: vnye.com/#broadcast

One Times Square to drapacz chmur o wysokości 26 pięter, który góruje nad słynnym placem Times Square w Nowym Jorku. To na dachu tego właśnie wieżowca co roku hucznie obchodzony jest Nowy Rok. Właścicielami słynnej amerykańskiej budowli jest agencja nieruchomości Jamestown.

Firma zdecydowała się na współpracę z Digital Currency Group (DGC). W metaverse’owej przestrzeni platformy Decentraland pojawi się wierna replika wieżowca. Użytkownicy sieci będą mogli celebrować koniec 2021 i początek 2022 roku w podobny sposób, jak publiczność zgromadzona na Times Square.

Wydarzenie rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 23:00 czasu nowojorskiego. Celebracja noworoczna będzie pierwszą tego typu imprezą przeniesioną ze świata rzeczywistego do metaverse’u.

Przedstawiciele DGC uważają, że wydarzenie to ma ogromne znaczenie dla całej społeczności entuzjastów metaświata. Event ma pokazać, że z powodzeniem da się przenieść tradycję do rzeczywistości wirtualnej. W ten sposób w celebracji partycypować będzie mogła większa liczba zainteresowanych, niż możliwe jest to fizycznie pod One Times Square.

Firmy odpowiedzialne za rozwój funkcji metaverse pracują nad oddaniem budynku „do użytku”. Mowa o GrowYourBase oraz MetaVenture Studios. Replika w Decentraland zlokalizowana będzie na współrzędnych -106, -119. To nie pierwszy i nie ostatni projekt, w ramach którego do Decentraland przenosi się działalność ze świata, jaki znamy na co dzień.

Popularne