. . .

Crypto.com przewiduje przekroczenie bariery 1 miliarda użytkowników przed końcem 2022 roku

Wlad   2021-12-23 18:59

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży kryptowalutowej, Crypto.com, widzi szanse na pierwszy miliard użytkowników w 2022 roku. Właśnie pojawił firmowy raport, który nakreśla kluczowe cele na Nowy Rok oraz pewne przewidywania w kontekście krypto. Zobaczmy, co też wymyślili analitycy platformy.

Crypto com
grafika: crypto.com/eea/about

Tydzień temu YouTuber Lark Davies opublikował w sieci ciekawy wykres zależności adaptacji Internetu i kryptowlaut w czasie. Z analiz wynika wiele podobieństw, a wzrost dostępności i zainteresowania obu sektorów praktycznie się pokrywa. Według wykresu, kryptowaluty są dziś tam, gdzie Internet był… w roku 1998.

Tendencja jest rosnąca, co zauważają również eksperci Crypto.com. Platforma reklamowana niedawno przez aktora Matta Damona podzieliła się swoimi refleksjami na temat nadchodzącego roku. Zdaniem firmy, liczba użytkowników sektora krypto może w 2022 roku przekroczyć miliard osób. Analizy Daviesa są nieco mniej optymistyczne, zważywszy, że dziś z aktywów cyfrowych korzysta około 200 mln użytkowników. Liczba ta zapewne co najmniej się podwoi w ciągu najbliższych 365 dni.

Przedstawiciele giełdy kryptowaluwej twierdzą jednak, że zmienia się globalne nastawienie do branży walut cyfrowych. Stąd też chcą wierzyć w jeszcze szerszą adaptację rynków w najbliższej przyszłości.

Przewidywania Crypto.com odnośnie 2022

Na tym nie koniec zabawy w Nostradamusa, gdyż analitycy giełdy upatrują szanse na jeszcze większą popularyzację krypto w 2022 roku. Ma to nastąpić poprzez sprawną adaptację finansów cyfrowych przez tradycyjną bankowość. Raport Crypto.com podkreśla, iż Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs czy Bank of America szukają współpracy z giełdami krypto.

Z drugiej strony, pojawiają się pewne obawy dotyczące planowanego wejścia w życie Metawersu i Web3. Eksperci z giełdy Crypto.com wierzą jednak, że Game Fi, Play-to-Earn i tokeny NFT nadal będą zyskiwać na popularności.

Co ciekawe, analitycy liczą na ekspansję protokołów DeFi, które zakończą erę dominacji Ethereum. Również DAO mają wyjść poza strefę krypto. Czy tak faktycznie się stanie? Cóż, pożyjemy, zobaczymy!

Popularne