. . .

Binance ogłasza kolejne zmiany

Wlad   2021-07-28 07:56

Wielkimi krokami nadchodzą zmiany, które giełda Binance ogłosiła w trakcie godzinnej konferencji prasowej. Na ten moment wiemy już nieco na temat nowych regulacji, które mają pojawić się na platformie firmy. Otrzymaliśmy także zapewnienie o kolejnych zmianach, jakie mają nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Binance

Dzienne limity wypłat z kont giełdowych Binance zostaną zmniejszone dla użytkowników, którzy przeszli tylko podstawową weryfikację konta. Do tej pory tacy klienci mogli wypłacać każdego dnia równowartość 2,00 BTC. Od teraz limit zostanie zmniejszony do 0,06 BTC. 

Zmiana ta ma już działać dla nowych użytkowników, którzy założą konto na giełdzie. Proces limitowania wypłat dla wcześniej zarejestrowanych klientów potrwa od 4 do 23 sierpnia 2021. Limity odświeżają się o godzinie 0:00 czasu uniwersalnego UTC.

Premiera narzędzia Tax Reporting Tool

Giełda Binance od 28 lipca udostępniać będzie swoim użytkownikom nowe narzędzie o nazwie Tax Reporting Tool. Głównym jego zadaniem ma być wsparcie kontroli użytkownika nad swoimi aktywami cyfrowymi. Co więcej, narzędzie pozwoli na sprawniejsze pilnowanie wypełniania obowiązkowych raportów podatkowych.

Interfejs aplikacji pomoże przenieść historię „tylko do odczytu” oraz zapisy zysków i strat z giełdy na zewnętrzne narzędzia podatkowe. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł w czasie rzeczywistym sprawdzać swoje zobowiązania podatkowe. Odbędzie się to poprzez integrację narzędzi i dynamiczną współpracę pomiędzy nimi.

Tax Reporting Tool może być niezwykle przydatnym rozwiązaniem dla osób mieszkających i rozliczających się za granicą. Nie wiemy jeszcze, czy podobne rozwiązanie będzie funkcjonować w obszarze polskich podatków.

Zmiany zasad dźwigni dla nowych użytkowników

Poziomy dźwigni powyżej 20x nie będą dłużej dostępne dla nowych użytkowników kont futures platformy Binance. Zasada ta będzie miała zastosowanie w ciągu 60 dni od założenia konta. Jest to jednocześnie aktualizacja normy, która podobne ograniczenie nakładała na pierwsze 30 dni.

Konta posiadające otwarte pozycje w ramach dźwigni 20x nie będą mogły dostosowywać ich do dźwigni powyżej poziomu 20x. Posiadacze otwartych pozycji powyżej 20x dostaną możliwość utrzymania dźwigni, lecz nie będą mogli jej zwiększać. W takim przypadku możliwe będzie jej zmniejszanie do poziomu 20x lub niższego.

Limity te automatycznie zostaną zniesione po upływie okresu 60 dni od dnia założenia konta w ramach kontraktów futures.

CEO giełdy zapewnił, że nadchodzą kolejne zmiany i że Binance będzie otwarcie współpracować z regulatorami z całego świata.

Popularne