. . .

Raport Bank of America o kryptowalutach: "najbardziej ekscytujący nowy rynek od lat"

Rafał   2021-10-05 07:49

W większości banki nadal są negatywnie nastawione do kryptowalut i wie o tym każdy, kto próbował założyć konto bankowe dla swojej związanej z tym rynkiem firmy. Mimo oczywistej niechęci coraz więcej raportów i banków otwiera się na ten rynek.

Bank of America

Drugi największy bank w USA Bank of America jeszcze nie tak dawno temu nazywał Bitcoina powolnym i niepraktycznym jako środek przechowywania wartości lub mechanizm płatności ze względu na mocne wahania jego ceny.

Teraz jednak globalny dział badawczy banku zdecydowanie pozytywnie wypowiedział się nie tylko na temat Bitcoina ale i Ethereum, DeFi i NFT.

Raport rozpoczyna się od nagłówka: "Sektor aktywów cyfrowych jest zbyt duży, by go zignorować; nie tylko bitcoin, o wiele więcej" i ten pierwszy nagłówek bardzo dobrze podsumowuje cały raport. Mimo że banki nadal nie są zbyt optymistyczne na temat kryptowalut, tak nie mogą już ich ignorować.

Cała publikacja jest bardzo pozytywna dla Bitcoina, którego nadal określa się jako bardzo niestabilnego, ale zwraca uwagę na to, że coraz bardziej dojrzewa. Jednak wydaje się, że raport znacznie bardziej skupia się na całym rynku kryptowalut i jego rosnącym wpływie na bardzo dużo branż:

W niedalekiej przyszłości możesz użyć technologii blockchain do odblokowania telefonu; kupić akcje, dom lub ułamek Ferrari; otrzymać dywidendę; pożyczać lub oszczędzać pieniądze; a nawet zapłacić za paliwo lub pizzę.

Autorzy wspominają także nie tylko o rosnącej adopcji wśród osób, ale głównie o młodszych pokoleniach (Y oraz Z), które wychowały się na Internecie i oczekują, że transakcje w nim będą szybkie i bezproblemowe, bez monotonnego wielu kroków i niekończącego się klikania i zatwierdzania, czy korzystania z pośredników.

Oczywiście raport jest nie jednostronnie pozytywny. Zwraca uwagę na głównie na bezwartościowe NFT tworzone tylko dla pieniędzy (lub ich prania, choć o tym raport nie wspomina), a także na nieuregulowane DeFi, które może przyciągnąć znaczną uwagę rządów.

Regulacje są wymieniane jako największe zagrożenie całego rynku jeśli chodzi o kryptowaluty, DeFi i Stablecoiny. Dodatkowo raport zwraca uwagę, że kryptowaluty wykorzystujące POW mogą mieć problem z wpływem na środowisko.

Autorzy swoje ogólne nastawienie opisali jednak jako "bycze".

Skróconą wersję raportu można znaleźć na https://rsch.baml.com/access?q=vHFr886ohGg

Popularne