. . .

1inch Limit Order Protocol już dostępny

Rafał   2021-06-11 09:38

1inch to agregrator zdecentralizowanych giełd. Pozyskuje on płynność z różnych DEX i jest w stanie podzielić pojedynczą transakcje na wiele giełd, aby zapewnić jak najlepszy kurs. Najnowsza aktualizacja 1inch Limit Order Protocol zastąpi poprzednie rozwiązanie bazujące na protokole 0x. 1inch Limit Order Protocol jest dostępny na Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon.

1inch-blokpres
1inch

Opcja zleceń typu limit, czyli składanie ofert kupna/sprzedaży po określonej cenie była już dostępna na 1inch od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz nadeszła prawdziwa rewolucja.

Oficjalnie wypuszczony wczoraj 1inch Limit Order Protocol ma być elastyczny i wydajny, a przede wszystkim znacznie bardziej przyjazny użytkownikom niż stosowany do tej pory protokół 0x. 

Brak opłat

Jedną z ważniejszych funkcji oferowanych przez 1inch Limit Order Protocol jest brak opłat pobieranych przez protokół. Starsze rozwiązania, w tym stosowany do tej pory 0x, pobierają dodatkowe opłaty, co zwiększa koszty transakcji. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego protokołu użytkownik nie ponosi dodatkowej opłaty.

Oczywiście opłaty za transakcje nadal występują i są zależne od sieci, jednak dzięki lepszej wydajności koszty tych opłat również są niższe.

Protokół 1inch nie jest ograniczony jedynie do optymalizacji zamówień limit, ale również pozwala na wiele innych zastosowań, między innymi udział w aukcjach w protokole Maker DAO dotyczących likwidacji, czyli sprzedaży zabezpieczenia na pokrycie Dai wygenerowanego przez użytkownika.

Moduł Maker DAO Liquidation 2.0 jest oparty na modelu aukcyjnym, a użytkownicy mogą brać udział w tych aukcjach wykorzystując 1inch Limit Order Protocol.

Popularne