. . .

TikTok oraz Audius rozpoczynają współpracę

Wlad   2021-08-18 09:26

Gigant mediów społecznościowych TikTok wybrał platformę streamingową Audius do współpracy nad nowym projektem. Artyści, korzystający z Audiusa będą mogli udostępniać muzykę w ramach biblioteki dźwięków TikToka.

audius

Platforma Audius do streamowania muzyki powstała w oparciu o blockchain właśnie rozpoczyna nowy etap swojej działalności, rozkręcając w sierpniu współpracę z aplikacją TikTok. Nowa oryginalna twórczość artystów będzie mogła być uploadowana do biblioteki dźwięków tej apki social media.

Współpraca pomiędzy projektem blockchainowym i platformą społecznościową wyznacza nową jakość w usługach internetowych. Użytkownicy Audius mogą teraz bez problemu udostępniać swoją twórczość przy jednoczesnym dodawaniu jej na TikToka. Obecnie liczba korzystających ze zdecentralizowanego streamingu muzyki przekroczyła 5 mln osób.

Współpraca z TikTokiem może znacznie przyspieszyć rozwój platformy Audius.
Twórcy platformy streamingowej chcą poprzez wspólny projekt z aplikacją TikTok dać swoim klientom nowe możliwości. Szefostwo Audius przewiduje, że w ten sposób twórcy będą w stanie docierać do nowego grona odbiorców muzyki.

Sama platforma streamingowa dla twórców powstałą w roku 2018. Obecnie jest największą zdecentralizowaną usługą tego typu. Projekt wspiera nie tylko amatorskich muzyków, ale również znane w świecie marki, takie jak Skrillex czy deadmau5. W lipcu platforma nawiązała współpracę z Solana Creator Fund, by rozszerzyć swoją popularność w sieci.

Guy Lawrance z duetu muzycznego Discolosure stwierdził, że takie rozwiązanie jest „dużym krokiem wprzód”. Sam zainteresowany podkreślił, że może teraz „zaoszczędzić czas dzięki udostępnianiu swoich wrzutek bezpośrednio z Audiusa na TikToka”.

Popularne