. . .

Szefostwo sieci kin AMC rozważa płatności w Dogecoinie

Wlad   2021-09-22 09:00

CEO amerykańskiej sieci kinowej AMC zastanawia się nad zmianami w systemie metod płatności za usługi. Do listy akceptowalnych sposobów płatności już niedługo mogą dołączyć kryptowaluty. Wśród nich nie tylko Bitcoin, ale być może nawet DOGE.

Kryptowaluta Doge

Według dyrektora AMC, Adama Arona, firma rozważa zmiany w metodach płatności, które mają wprowadzić kryptowaluty jako akceptowany środek płatniczy. Jeszcze przed końcem roku kina AMC mają akceptować Bitcoina i kilka innych walut cyfrowych. Wiele wskazuje na to, że popularny „memecoin” Dogecoin (DOGE) również pojawi się na liście środków płatniczych.

Choć początkowe plany przedsiębiorstwa skupiały się na adaptacji Bitcoina, dziś Aron mówi również o akceptacji Ethereum, Litecoina oraz Bitcoin Cash. Nagłe zainteresowanie Dogecoinem pojawiło się, gdy rzesze fanów popularnego „memecoina” podniosły wrzawę w serwisie Twitter. Wygląda na to, że ich głos został wysłuchany przez firmę AMC.

Adam Aron opublikował na Twitterze ankietę związaną z metodami płatności za bilety. Pytanie brzmiało „Czy uważasz, że AMC powinno sprawdzić akceptowanie Dogecoina?”, a użytkownicy mogli wybierać spośród czterech odpowiedzi.

Ponad 82% użytkowników zaznaczyło opcję „Tak, zdecydowanie” lub „Tak, choć nie będę korzystać”.

Dogecoin często gości w mediach społecznościowych, choć w tym przypadku mamy do czynienia z pewną ciekawostką. Waluta jest popularnym „memecoinem”, zaś firmę AMC nazywa się na giełdzie „meme stock”. Te „memiczne aktywa” wiążą się z ruchem zapoczątkowanym na platformie Reddit. Uczestnicy społeczności r/WallStreetBets wykupywali akcje, które według tradycyjnych wskaźników cechowały się niską wartością lub „złote czasy” miały za sobą. Wśród nich pojawiły się akcje AMC, sprzedawcy gier GameStop czy producenta telefonów Nokia.

Aktualna cena akcji AMC wynosi około 39 USD, co oznacza wzrost o 1800% od początku roku. Podobny nagły wzrost zainteresowania i wartości obserwowaliśmy na DOGE, którego wartość wzrosła aż o 3600%. „Memecoin” DOGE i „meme akcje” AMC razem – to się musi udać.

Popularne