. . .
Pundi X logo

Pundi X

PUNDIX
2,14 -4,40%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
550 776 587
Wolumen
22 281 586
Ilość w obiegu
258 416 277
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Pundi X to projekt, któremu przyświeca idea, by płatności kryptowalutami były tak samo proste i przejrzyste, jak płacenie przy pomocy karty kredytowej. Rozwiązanie oferowane przez Pundi X opiera się na tak zwanych XPOS, czyli Point-of-Sale, urządzenia które pozwala akceptować płatności (terminal płatniczy). Wyróżnikiem POS-ów w tej technologii jest ich działanie w ramach blockchainu. 

Zasięg działalności Pundi X rozszerza się o kolejne kraje. Jednocześnie coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z technologii tego projektu, by udostępniać swoim klientom możliwość płatności kryptowalutą. 

Firmy z całego świata współpracują z Pundi X w celu digitalizacji i modernizacji infrastruktury płatniczej przy użyciu najnowszej technologii łańcucha bloków. Obecnie rozwiązania XPOS dostępne są w ponad trzydziestu krajach, gdzie wspierane są przez lokalne rynki sprzedaży elektronicznej.

Technologia Pundi X oraz ich XPOS ma w przyszłości stać się perfekcyjną usługą płatniczą dla handlu. Platforma ta będzie wykorzystywać zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiduacjarne. Również płatności przy pomocy portfeli kryptowalut staną się łatwiejsze przy pomocy XPOS. Ryzyko finansowe firm zostanie zmniejszone dzięki przechowywaniu historii transakcji. Jednocześnie zmniejszą się koszty utrzymania systemu płatności, z równoczesnym wzrostem zysków ze sprzedaży.

Natywny token PUNDIX ma wiele zastosowań. Działa na blockchainie Proof of Stake więc użytkownicy mogą stakować swoje monety w celu zabezpieczania sieci i zdobycia kolejnych w ramach nagrody. PUNDIX jest również przyjmowane jako forma płatności za dodanie aplikacji do Pundi XPOS. Tokeny Pundi X są również domyślną formą płatności w aplikacji.

Popularne