. . .

Elrond dostaje zielone światło na zakup Twispay

Rafał avatar
Rafał   2022-03-10 16:14

Kolejny znak przyspieszającej adopcji kryptowalut oraz zwiększającego się postrzegania firm i fundacji rozwijających projekty za poważnych graczy. Rumuński Bank Centralny zatwierdził przejęcie Twispay przez Elrond.

Elrond i Rumunia

Narodowy Bank Rumunii upoważnił Elrond do nabycia platformy przetwarzania płatności Capital Financial Services, która działa pod marką Twispay. Swoje zainteresowanie takim posunięciem firma rozwijająca blockchain, na którym działa eGLD wyraziła już w październiku 2021 roku.

Twispay zapewnia międzynarodowe rozwiązanie płatnicze obsługujące wiele walut fiat i integrujące różne metody płatności. Firma jest głównym członkiem Visa i Mastercard, co oznacza, że ​​bezpośrednio uczestniczy w wydawaniu kart.

Firma posiada również licencję na świadczenie usług płatniczych i emisję pieniądza elektronicznego zgodnie z zezwoleniem Narodowego Banku Rumunii i może działać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przejęcie Twispay ma dla Elrond kluczowe znaczenie jeśli chodzi o adopcję i rozwój rozwiązań finansowych, które będą działać z wykorzystaniem łańcucha bloków projektu a do tego może stać się łącznikiem między tradycyjnymi finansami a branżą kryptowalut.

Oprócz rozwiązań w zakresie DeFi i NFT głównym celem tego kroku są możliwość powstawania kart debetowe z obsługą kryptowalut oraz przede wszystkim emisja stablecoinów na Elrond.

Jeden z założycieli Elrond, Beniamin Mincu, wypowiedział się na ten temat w oficjalnym komunikacie:

Ta przełomowa decyzja rumuńskiego Banku Centralnego otwiera drzwi dla obywateli UE, a wkrótce także dla wszystkich na całym świecie, do znacznego czerpania korzyści płynących z niemal natychmiastowego czasu rozliczenia, przy 100 razy niższych kosztach, z pełną przejrzystością i wyższą niezawodnością

W styczniu 2022 r. Elrond przejął także Utrust, głównego dostawcę usług płatności kryptowalutowych na rynku, co mocno pokazuje kierunek w jakim zmierza sieć.

Więcej o tym czym jest Elrond i jak działa pisałem tutaj:

Elrond

 

Popularne