. . .

Czwarty największy bank w Korei Płd. uruchomi usługi powiernictwa kryptowalut

Wlad   2021-07-12 17:42

Południowokoreańska Woori Financial Group podobno zgodziła się utworzyć spółkę typu joint venture z dostawcą rozwiązań blockchainowych, firmą Coinplug. Współpraca obu przedsiębiorstw ma się opierać na przechowywaniu aktywów cyfrowych w oparciu o usługi powiernicze. Tym samym Woori Financial Group staje się kolejnym już bankiem w Korei Południowej, który aktywnie wchodzi do świata kryptowalut.

Korea

Wszystko wskazuje na to, że Woori Financial Group stanie się kolejnym bankiem południowokoreańskim, który zajmować się będzie również aktywami cyfrowymi. Firma z Seulu podjęła współpracę z Coinplug, by wspólnie utworzyć spółkę joint venture. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tj. bank dostosuje się do właściwych regulacji, usługi powiernictwa kryptowalut ruszą już we wrześniu.

Będący owocem współpracy dwóch firmy podmiot otrzymał nazwę D-Custody. Coinplug będzie jednocześnie największym udziałowcem powstającej spółki. Z kolei według wyliczeń portalu Statista, Woori to czwarty pod względem wielkości bank w Korei Płd. Zarządza aktywami o wartości ponad 358 bln KRW, czyli ponad 311 mld USD.

Spółka D-Custody ma pozwalać swoim klientom na bezpieczne przechowywanie aktywów cyfrowych. Wśród nich bez wątpienia będzie Bitcoin, Ethereum, a także tokeny NFT. Istnieje prawdopodobieństwo, że użytkownicy otrzymają możliwość inwestycji w produkty De-Fi.

Korea Południowa a rynek kryptowalut

Warto podkreślić, że banki w Korei Południowej nie mogą angażować się bezpośrednio w rynek kryptowalut. Stąd jedyna opcja, by wejść w świat aktywów cyfrowych, to przy pomocy podmiotu joint venture. Jednym z udziałowców takiej spółki powinno być przedsiębiorstwo już poruszające się po kryptowalutach.

Woori to już trzeci bank południowokoreański, który zdecydował się na podobne rozwiązanie. Rząd kraju przygotowuje właśnie zmiany w ustawach dotyczących funkcjonowania giełd kryptowalut, które mają wejść w życie we wrześniu.

W zeszłym roku szerokim echem odbiło się uruchomienie usługi powierniczej przez największą instytucję finansową w Korei Płd. Mowa o KB Kookmin Bank, który poszedł w ślady Nonghyup Bank, który również w 2020 roku przypuścił ofensywę na rynki krypto. Trzecią instytucją posiadającą usługi powiernicze dla aktywów cyfrowych został Shinhan Bank, który uruchomił je w maju br. 

Szerokie zainteresowanie instytucji finansowych działalnością w obszarze kryptowalut wskazuje na coraz odważniejsze przenikanie się obu światów. Czas pokaże, czy również w Polsce największe banki podążą śladem Woori i innych podmiotów z Korei Południowej.

Popularne