. . .

Bitcoin jest własnością prawnie chronioną w Chinach

Rafał avatar
Rafał   2022-05-12 16:27

Legalny? Nielegalny? Wydaje się, że można się pogubić w tym jak traktowany jest Bitcoin i cały rynek kryptowalut w Chinach. Ostatnio sąd w Szanghaju orzekł, że Bitcoin jest prawnie chronioną wirtualną własnością.

Bitcoin w Chinach

Jak donosi Bitcoin.com Wysoki Sąd Ludowy w Szanghaju uznał Bitcoin za wirtualny zasób chroniony przez chińskie prawo, co w świetle wszystkich wydarzeń związanych z kryptowalutami w tym kraju w ciągu ostatnich lat jest... ciekawe.

chiny

Oficjalny kanał sądu opublikował w zeszłym tygodniu zawiadomienie, w którym stwierdza:

W rzeczywistej praktyce procesowej Sąd Ludowy sformułował jednolitą opinię na temat sytuacji prawnej bitcoina i zidentyfikował go jako własność wirtualną.

 Ciekawsze może jednak być inne stwierdzenie sądu:

Bitcoin ma określoną wartość ekonomiczną i odpowiada właściwościom nieruchomości, w celu jego ochrony stosuje się przepisy prawa własności.

Cała ta sprawa dotyczy pana Cheng Mou, który w dniu 10 października 2020 r. złożył pozew do Sądu Ludowego w Szanghaju, żądając od Shi Moumou zwrotu 1 BTC.

Jest to pierwsze orzeczenie sądu wyższej instancji w sprawie Bitcoina.

Prawnik z pekińskiej kancelarii prawnej Liu Yang, powiedział lokalnym mediom, że oświadczenie sądu najwyższego będzie miało duże znaczenie jako orzeczenie referencyjne w sporach cywilnych dotyczących Bitcoina w rejonie Szanghaju.

Bardzo ciekawe, że pomimo wielokrotnych zakazów dotyczących niemal wszystkiego co związane z kryptowalutami w Chinach, Bitcoin jest określany jako wirtualny zasób, który ma wartość i jest prawnie chroniony.

Popularne