. . .

Wielka Brytania na drodze do legalizacji stablecoinów

2022-05-16 19:57

Departament Skarbu Zjednoczonego Królestwa, zwany też Skarbem Jej Królewskiej Mości, podobno zdecydował się na wprowadzenie regulacji stablecoinów jako prawnego środka płatniczego.

wielka brytania stablecoiny

Ostatnie wydarzenia na rynku kryptowalut mogłyby zniechęcić regulatorów do adopcji stablecoinów lub zachęcić do zakazu ich używania, jednak jak widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, niekoniecznie tak to działa.

Raport The Telegraph podkreślił zamiar Skarbu, aby uregulować stablecoiny w Wielkiej Brytanii, co zostało ujawnione podczas przemówienia królowej, gdy książę Karol ogłosił wprowadzenie nowych przepisów w różnych sektorach, w tym środków stymulujących wzrost gospodarczy w celu poprawy standardów życia w regionie, dodając:

Zostanie przedstawiony projekt ustawy w celu dalszego wzmocnienia uprawnień do zwalczania nielegalnego finansowania, ograniczania przestępczości gospodarczej i wspierania rozwoju przedsiębiorstw

Podczas gdy niedawny krach ekosystemu Terra i nieodwracalny upadek algorytmicznego stablecoina UST miał wywołać  niemal panikę wśród organów regulacyjnych, brytyjskie Ministerstwo Skarbu utrzymuje kurs „aby zapewnić, że brytyjska branża usług finansowych jest zawsze w czołówce technologii i innowacji”.

Plan Skarbu Państwa nie obejmuje legalizacji algorytmicznych stablecoinów i zamiast tego preferuje te w pełni zabezpieczone, takie jak Tether (USDT) lub USD Coin (USDC). Według rzecznika Skarbu Państwa:

Ustawodawstwo regulujące stablecoiny, używane jako środek płatniczy, będzie częścią ustawy o usługach i rynkach finansowych, która została ogłoszona w przemówieniu królowej.

Rząd Wielkiej Brytanii miał jasno stwierdził, że niektóre stablecoiny nie nadają się do celów płatniczych, ponieważ mają wspólne cechy z niezabezpieczonymi aktywami.

Popularne