. . .

Salwador wraca do zakupów Bitcoina

Rafał avatar
Rafał   2022-05-09 23:26

Po dość długim okresie milczenia na temat Bitcoina, Salwador wrócił do zakupów nabywając dziś 500 BTC.

Salwador Bitcoin

Podczas gdy rynek krwawi, a wiele osób w panice wyprzedaje swoje kryptowaluty anonimowe wieloryby zdają się budować stan posiadania swoich BTC i otwierać pozycje długie na giełdzie Bitfinex o czym informują znani na Twitterze analitycy. 

Podobnie sprawa wygląda w świecie górników, którzy nie przestają dokładać nowych maszyn zwiększając tym samym moc sieci Bitcoina do rekordowych poziomów.

Jednym z mniejszych, ale jednak "wielorybów", którzy dokonują zakupów niewątpliwie jest pierwszy kraj na świcie, który zdecydował się zaadoptować Bitcoina jako prawny środek płatniczy.

W poniedziałek prezydent Salwadoru, Nayib Bukele na Twitterze poinformował o tym fakcie:

Według Bukele średnia cena, jaką Salwador zapłacił za Bitcoin, wynosiła 30 744 USD. Cena Bitcoina, podobnie jak ceny innych kryptowalut mocno spadają w ostatnim czasie, a przy okazji piętrzą się inne problemy, związane, chociażby z LUNA i powiązaniem UST z $1.

Ostatnie zakupy Salwador dokonał 21 stycznia, nabywając 410 bitcoinów po średniej cenie 36 585 USD. Salwador posiada obecnie około 2301 bitcoinów, wartych prawie 71 milionów dolarów.

Popularne