. . .

Kłopoty Crypto.com – „nieautoryzowana działalność” większa niż sądzono?

Wlad   2022-01-18 16:24

Giełda kryptowalutowa Crypto.com padła ofiarą „nieautoryzowanej działalności”. Użytkownicy mieli utracić swoje fundusze krypto, choć raporty na ten temat są sprzeczne. Czy wewnętrzne dochodzenie w firmie rozwiąże ten chwilowy kryzys i jak duże są straty jej klientów?

crypto com kradziez

CEO Crypto.com, Kris Marszalek, odniósł się do sprawy „nieautoryzowanej działalności”, jaką wykryto na platformie w poniedziałek. Szef giełdy poinformował, że szczegółowe dane na temat rzekomego nadużycia będą dostępne po zakończeniu wewnętrznego śledztwa.

Wszystko zaczęło się już kilka dni wcześniej, gdy użytkownicy zgłaszali podejrzane działania kont giełdowych. Działalność ta doprowadziła do wstrzymania wypłat przez giełdę. Zdaniem agencji Bloomberg, platforma straciła dziesiątki tysięcy dolarów w wyniku nielegalnej aktywności.

Co ciekawe, Marszalek odżegnuje się od tych doniesień. Jego zdaniem, żadne aktywa nie zostały utracone. Giełda opublikowała krótkie wyjaśnienie w serwisie Twitter, tłumacząc co właściwie zaszło. W swoim poście giełda poinformowała, że wszystkie fundusze użytkowników są w pełni bezpieczne.

Influencer Ben Baller twierdzi jednak, że stracił 4,28 ETH (ok. 13,5 tys. USD). Jego zdaniem przestępcy byli w stanie ominąć dwuskładnikowe uwierzytelnianie użytkownika. Podobnego zdania są inni entuzjaści Crypto.com, którzy również twierdzą, że ucierpieli wskutek nieautoryzowanej działalności osób trzecich.

Firma Peckshield, która zajmuje się bezpieczeństwem w blockchainie, stoi po stronie poszkodowanych. Co więcej, podaje, że wykradziono w sumie aktywa o wartości 15 mln USD. Hakerzy mieli już wykorzystać protokół  Tornado Cash do wyprania części ETH.

Marszalek podziękował na Twitterze za zaangażowanie społeczności w rozwiązaniu problemów. Jeszcze raz podkreślił, że żadne aktywa (użytkowników) nie zostały skradzione. Zapowiedział jednocześnie, że wszczęte zostanie wewnętrzne śledztwo w celu wyjaśnienia całego zajścia.

Popularne