. . .

Google współpracuje z Coinbase w celu akceptacji płatności kryptowalutami

Rafał avatar
Rafał   2022-10-11 15:15

Na początku 2023 roku Google zacznie akceptować płatności w kryptowalutach za usługę chmury od niektórych klientów Web3. W tym celu ma zostać wykorzystane Coinbase Commerce.

Google kryptowaluty

We wtorek Google ogłosił bardzo ciekawą współpracę z Coinbase, która pozwoli im akceptować płatności w kryptowalutach za usługi chmury już od początku przyszłego roku. 

Usługa Google Cloud będzie początkowo akceptować płatności kryptowalutami od wybranych klientów w świecie Web3, którzy chcą płacić kryptowalutą. Jak powiedział Amit Zavery, wiceprezes i dyrektor generalny Google Cloud, z biegiem czasu Google pozwoli znacznie większej liczbie klientów na dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut.

Wszystko to będzie możliwe dzięki integracji z usługą Coinbase Commerce, które obsługuje kilka popularnych i mniej popularnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, ApeCoin, Shiba Inu oraz stablecoiny.

W celu przechowywania aktywów cyfrowych oraz być może wykorzystania innych usług, Google "bada" możliwości usługi Coinbase Prime. 

Współpraca tych dwóch firm nie kończy się jednak tylko na ofercie akceptacji i przechowywania aktywów.

Jim Migdal, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Coinbase miał też powiedzieć, że Coinbase przeniesie aplikacje z wiodącej na rynku chmury Amazon Web Services, na której Coinbase polega od lat, właśnie do Google.

 Jak możemy wyczytać w notatce prasowej:

Współpraca będzie polegać na wybraniu Google Cloud jako strategicznego dostawcy chmury do budowy zaawansowanych usług wymiany i danych. Coinbase wykorzysta potężną platformę obliczeniową Google Cloud do przetwarzania danych blockchain na dużą skalę i zwiększy globalny zasięg swoich usług krypto, wykorzystując najwyższej jakości sieć światłowodową Google. Coinbase zbuduje również swoją globalną platformę danych na bezpiecznej infrastrukturze Google Cloud i wykorzysta swoje wiodące technologie danych i analizy, aby zapewnić klientom Coinbase wgląd w oparte na uczeniu maszynowym dane o kryptowalutach.

Google robi kolejny krok w kierunku Web3, a Coinbase wzmacnia swoją pozycję kolejnym ogromnym partnerem. W sierpniu BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami, również wybrał Coinbase Prime do swojej oferty instytucjonalnej.

Popularne