. . .

Google tworzy zespół Web3, aby wykorzystać rosnącą popularność kryptowalut

2022-05-07 10:15

Jednostka Google Cloud zbiera nowy zespół w celu tworzenia usług dla programistów korzystających z aplikacji blockchain. Firma próbuje wykorzystać rosnącą popularność kryptowalut.

Google Cloud krypto

Jak donosi CNBC Amit Zavery, wiceprezes Google Cloud, wysłał do pracowników w piątek e-mail, w którym wyjaśnił, że chodzi o to, aby platforma Google Cloud była pierwszym wyborem dla programistów w tej dziedzinie.

„Podczas gdy świat jest wciąż na wczesnym etapie wdrażania Web3, jest to rynek, który już wykazuje ogromny potencjał, a wielu klientów prosi nas o zwiększenie naszego wsparcia dla technologii związanych z Web3 i Crypto” – napisał.

Google chce oferować usługi back-end programistom zainteresowanym tworzeniem własnego oprogramowania Web3, ponieważ firma walczy o udział w rynku infrastruktury chmury z Alibabą, Amazonem i Microsoftem.

Wiceprezes Google Cloud poweidział jednak również, że nie planują zostać częścią rynku, cokolwiek by to znaczyło.

„Nie próbujemy być częścią tej fali kryptowalut bezpośrednio”, powiedział Zavery w wywiadzie dla CNBC. „Dostarczamy firmom technologie do używania i wykorzystywania rozproszonego charakteru Web3 w ich obecnych firmach i przedsiębiorstwach”.

Tworząc wewnętrzny zespół ds. narzędzi Web3, Google robi kolejny krok, aby udowodnić swoje zaangażowanie w rynek kryptowalut. W styczniu Google Cloud ujawniło plany dotyczące współpracy zespołu ds. zasobów cyfrowych z klientami w związku z pojawiającym się wzrostem liczby niezamiennych tokenów lub NFT.

Popularne