. . .

Aktualizacja Polygon naprawiła błąd, który mógł kosztować $24 mld

Wlad   2021-12-30 14:54

W sieci Polygon wykryto błąd, który powodował, że natywne tokeny platformy (MATIC) o wartości 24 mld USD były zagrożone. Na szczęście udało się uniknąć utraty aktywów cyfrowych poprzez „załatanie” dziury i naprawienie problemu.

Hakerzy

Polygon to sieć, która ma na celu skalowanie Ethereum. Według najnowszych doniesień, deweloperom udało się naprawić błąd, który mógł spowodować ogromne straty. Problem ten dotyczył natywnego tokena MATIC, a dokładnie ponad 9 mld tokenów, których zagrożoną wartość wyceniono na 24 mld USD.

Krytyczna luka pojawiła się w kontraktach Proof-of-Stake o nazwie Genesis. Została ona po raz pierwszy zauważona przez dwóch - na szczęście nieszkodliwych - hakerów 3 i 4 grudnia za pośrednictwem systemów bezpieczeństwa blockchainu oraz platformy pozwalającej wykrywać błędy o nazwie Immunefi.

Aż 9,27 mld z 10 mld dostępnych tokenów MATIC mogło paść łupem zuchwałych cyberprzestępców. Tak się jednak nie stało, gdyż platforma w porę uporała się z problemem.

Okazuje się jednak, że jeden złośliwy haker zdążył wykraść ponad 800 tysięcy tokenów o łącznej wartości około 2 mln dolarów.

Naprawa odbyła się bez jakiegokolwiek wpływu na płynność działania całego systemu. Udało się tego dokonać dzięki pracy „za zamkniętymi drzwiami”, po cichu wprowadzając aktualizacje platformy.

Hakerzy, którzy odkryli lukę, otrzymają sowite wynagrodzenie. Pierwszy z nich, „Leon Spacewalker” dostanie stablecoiny o wartości 2,2 mln. Z kolei drugi, nazwany umownie „Whitehat2”, otrzyma 500 tysięcy MATIC (ok. 1,27 mln USD).

Wartość natywnego tokenu Polygon, MATIC, wzrosła o ok. 35% na przestrzeni ostatniego miesiąca. Dzisiejsza wycena aktywa wynosi 2,56 USD.

Popularne