. . .

Zwiększa się aktywność smart kontraktów na Tezos

Wlad   2022-02-03 19:52

Aktywność smart kontraktów w ramach platformy Tezos odnotowała znaczny wzrost zainteresowania w ciągu ostatniego roku. Jak wynika z bieżących analiz, ekosystem ten stał się prawdziwym magnesem dla zapotrzebowania związanego z NFT. Co to oznacza dla Tezos?

Tezos

Tokeny NFT stały się w 2021 roku prawdziwym hitem. Na ich rosnącej popularności zyskała również sieć Tezos, która dostarcza zdecentralizowane rozwiązania open-source dla transakcji P2P. W ciągu ostatnich 12 miesięcy znacznie zwiększyła się liczba transakcji w ramach blockchainu, a także aktywność smart kontraktów.

Należy podkreślić, iż stojąca za blockchainem Tezos firma chce stanowić realną konkurencję dla Ethereum. Szczególnie w kontekście tworzenia nowych tokenów NFT, a także ich rynków zbytu.

Według opublikowanego we wtorek raportu Coin Metrics, liczba transakcji związanych z kontraktami pokaźnie wzrosła na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. W styczniu 2021 roku wynosiła zaledwie 10 tysięcy, a w szczytowych momentach nawet ponad 50 tysięcy akcji dziennie.

W raporcie opisano sytuacje, które napędzają przestrzeń NFT. Wśród nich znalazło się miejsce na blockchain Tezos, z którym gamingowy gigant Ubisoft podpisał w grudniu umowę współpracy.

Wysokie opłaty związane z wykorzystaniem Ethereum sprawiają, że twórcy NFT poszukują tańszych alternatyw. Tezos jest w tym wypadku dobrym wyborem.

Aktywne adresy na platformie osiągają obecnie najwyższy punkt w historii, notując liczbę 45 tysięcy użytkowników. Z kolei liczba aktywnych smart kontraktów potroiła się z poziomu 200 do 600 tysięcy na przestrzeni ostatniego roku. Podniosła się również liczba dziennych transakcji – z 40000 do 250000. Ogromny wzrost zainteresowanie NFT oraz alternatywami dla Etherum staje się niezaprzeczalnym faktem.

Zyskuje także natywny token sieci – XTZ. Jego wartość wzrosła ostatniej doby o 6,7% do poziomu 3,77 USD. ATH tego tokena to 9,12 USD (4 października 2021).

Popularne