. . .
Horizen logo

Horizen

ZEN
46,17 +3,96%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
680 306 918
Wolumen
110 973 016
Ilość w obiegu
14 720 694
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Projekt Horizen został stworzony w maju 2017 roku, więc jest już obecny na rynku od pewnego czasu. Jest to zdecentralizowany, interoperacyjny system Blockchain, który składa się z kompleksowej struktury ponad 40000  węzłów. Bez dwóch zdań, taka infrastruktura zapewnia bezpieczeństwo oraz szybkość przetwarzania zawieranych transakcji, co jest jednym z głównych celów tej kryptowaluty. Horizen wykorzystuje technologię sidechain, która w tym przypadku została nazwana Zendoo. Dzięki niej twórcy mogą swobodnie tworzyć prywatne lub publiczne systemy Blockchain.

Horizen (ZEN), wykorzystuje system PoW (proof-of-work) i algorytm Equihash, czyli może być kopany za pomocą ASIC. Ważną informacją dla górników i operatorów węzłów ZEN jest jego rozkład zysków, przedstawia się on w następujący sposób: 60% dostają górnicy (miners), 20% skarbiec oraz 20% zostaje przekazanych do operatorów węzłów, aby utrzymać infrastrukturę oraz zapewnić najwyższą możliwą jakość.

Projekt Horizen został zainicjowany przez dwóch mężczyzn – Robert Viglione oraz Rolf Versluis. Jeśli chodzi o pierwszego z nich, to ma on doświadczenie w pracy dla amerykańskich sił powietrznych, a obecnie jest CEO Horizen Labs. Natomiast Versluis służył w siłach podwodnych USA, a później rozwijał się w świecie IT.   

Giełdy
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Staking
Zarządzanie aktywami
Analiza
Popularne