. . .
Yoroi

Yoroi

Lekki portfel Cardano

Yoroi jest lekkim, otwartym źródłowo portfelem Cardano oraz Ergo typu non-custodial, w którym to tylko użytkownik odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Klucze są generowane i przechowywane lokalnie, na sprzęcie użytkownika. Portfel jest dostępny w formie aplikacji mobilnej iOS oraz Android, a także rozszerzenia przeglądarki, które wspiera Google Chrome, Firefox, Brave i Edge.

Yoroi jest portfelem szybkim, bezpiecznym i banalnym w obsłudze. Został zaprojektowany przez IOHK, jednak za aplikacją stoi EMURGO - firma technologii blockchain dostarczająca rozwiązania dla programistów, start-upów, przedsiębiorstw i rządów.

Yoroi portfelPortfel Yoroi - delegacja

Yoroi pozwala przeprowadzać wszystkie podstawowe czynności na blockchainie Cardano takie jak staking, wysyłanie i odbieranie transakcji, czy głosowania, a także komunikować się z DApps Cardano. 

Od strony bardziej technicznej Yoroi to lekki, hierarchicznie deterministyczny (HD) portfel dla ADA. W przeciwieństwie do np. Daedalus nie ściąga on pełnej kopii łańcucha Cardano, a korzysta z innego pełnego węzła. Wszystkie transakcje są podpisywane na komputerze właściciela aplikacji, a klucz prywatny nigdzie indziej nie jest przechowywany, ani wysyłany. Portfel jest chroniony hasłem.

 

Wspierane kryptowaluty
Popularne