. . .
Web3 Foundation

Web3 Foundation

Fundacja & Research

Web3 Foundation powstało w celu rozwoju i zarządzania technologiami i aplikacjami w ramach zdecentralizowanych protokołów. Strategią Web3 Foundation jest kreowanie stabilnych podwalin pod internetową rewolucję cyfrową, oraz finansowanie projektów budujących nową sieć Web 3.0.

Założyciel Web3 Foundation, Gavin Wood, jest również twórcą Polkadot. Projekt ten powstał we współpracy z firmą Parity Technologies. Dostarcza nowoczesne i skalowalne rozwiązania, które mają służyć za podstawy działalności sieci Web 3.0. Polkadot pozostaje głównym obiektem zainteresowania obu przedsiębiorstw, którym zależy na zbudowaniu środowiska międzyłańcuchowego.

Innym ciekawym projektem Web3 Foundation jest Kusama. To skalowalna sieć, która powstała z myślą o deweloperach pracujących w zdecentralizowanych technologiach. Powstała na bardzo podobnym kodzie, co Polkadot. Twórcy zaprojektowali sieć Kusama dla wszystkich zespołów projektowych, które chcą szybko się rozwijać i korzystać z innowacyjnych technologii.

Web3 Foundation stawia również na edukację. Firma organizuje rozbudowane kursy online na temat decentralizacji, kryptografii, kopania walut i innych zagadnień. Co roku organizuje również Web3 Summit, będący spotkaniem branżowym dla wszystkich zainteresowanych członków.

Wspierane kryptowaluty
Zespół
Gavin Wood
Współzałożyciel Ethereum, Założyciel Polkadot, Kusama, Parity
Popularne