. . .
VeChain logo

VeChain

VET
0,20 -0,60%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
14 200 452 517
Wolumen
1 241 304 258
Ilość w obiegu
72 714 516 834
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Kryptowaluta VeChain stworzona została przez chińskiego informatyka i dawnego prezesa firmy Louis Vuitton China, Sunny’ego Lu. Pomysł twórcy był bardzo prosty – wykorzystanie technologii blockchain do zapewnienia przedsiębiorcom wglądu i zarządzania łańcuchami dostaw produktów. Dzięki VeChain mogą oni przyjrzeć się i skontrolować jakość i przyspieszyć lub spowolnić ewentualną dostawę produktu jeszcze przed jego finalnym zakupem.

Celem platformy VeChain jest, w ostateczności, stworzenie Internetu Rzeczy, który będzie w stanie sam zarządzać łańcuchami dostaw, przewidywać i niwelować ewentualne komplikacje, a także samodzielnie znajdować rozwiązania problemów związanych z dostarczaniem produktów. System VeChain stawia na przejrzystość oraz przystępność zarządzania łańcuchami dostaw, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów płynących z tego tytułu.

VeChain wykorzystuje konsensus Proof of Authority, w którym konkretna liczba znanych i autoryzowanych przez VeChain Foundation walidatorów odpowiada za sieć. VeChain korzysta z dwu-tokenowego systemu. VET służy jako środek przesyłania wartości (waluta sieci), a VTHO służy jako paliwo tej sieci. Posiadacze VET automatycznie generują VTHO, które podczas transakcji wykorzystywane jest jako opłata. Pobrane w opłatach VTHO jest spalane w 70%, a pozostałe 30% wędruje do operatorów Authority Masternodes.

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Staking
Analiza
Popularne