. . .

Ubisoft inwestuje w grę NFT „Dogami” na platformie Tezos

Wlad   2021-12-28 19:20

Wśród inwestorów zaangażowanych we wsparcie finansowe gry NFT o nazwie Dogami znalazła się firma Ubisoft. Francuski gigant gamingowy wpompuje 6 mln USD na rozwój projektu, który oparty jest na blockchainie Tezos. Na czym polegać ma ta najnowsza gra NFT i co można zyskać za korzystanie z jej zasobów?

Dogami

Najnowsza gra NFT, która powstaje w ramach blockchainu Tezos ma szanse zawojować rynkiem w 2022 roku. Ubisoft dołączył do firm wspierających finansowo inwestycję kwotą 6 mln USD. To zresztą nie pierwszy taki przypadek, gdyż francuska firma uruchomiła swoją platformę Quartz (również w ramach Tezos).

Gra o nazwie Dogami przypominać będzie nieco klasyczną zabawkę Tamagotchi. Gracze będą mogli posiadać pieski NFT, na których adopcję i hodowlę pozwalać będą tokeny DOGA. W sumie do wyboru będzie ponad 300 unikatowych psów, a każdy z innymi cechami charakterystycznymi. Wykorzystując funkcje AR (rozszerzonej rzeczywistości) na smartfonie, gracze będą mogli dbać o swoje zwierzaczki.

Psy Dogami żyć będą w swoim wirtualnym świecie o nazwie Petaverse. To tam użytkownicy będą trenować, zmieniać cechy swoich podopiecznych, a także brać udział w zawodach z innymi graczami.

Platforma Dogami ma uruchomić sprzedaż tokenów NFT oraz monety DOGA w pierwszym kwartale 2022 roku. Na wiosnę zapowiedziano start wersji beta gry, w tym także opcji farmingu i stakingu tokenu. W trzecim kwartale pojawić się mają kolejne gry na telefon, a także dalsze elementy rozwoju Petaverse.

Co z kolei tyczy się firmy Ubisoft, gigant z Francji ma już spore doświadczenie w kwestii gier ze zwierzętami. Wielu z Was pamięta może serię gier „Petz” lub „Dogz”, które podbijały niegdyś rynki gier komputerowych. Wówczas także porównywano te produkty rozrywkowe do „jajek” Tamagotchi. 

Wsparcie blockchainu Tezos to kolejny krok Ubisoftu w kierunku popularyzacji sfery krypto po współpracy z Axie Infinity, Nine Chronicles czy NBA Top Shot.

Popularne