. . .

Sprzedaż wirtualnych działek w Axie Infinity i Decentraland bije rekordy

Wlad   2021-11-29 09:18

W ramach platformy Axie Infinity doszło do sprzedaży wirtualnej działki za rekordową kwotę 2,48 mln USD. W międzyczasie w grze Decentraland sprzedała się parcela o wartości 2,43 mln. Produkt kupiła firma Metaverse Group, by organizować na niej pokazy mody i handlu w świecie 3D. Grayscale zdążyło wycenić wartość metawersum na 1 bilion USD.

axie land
grafika: whitepaper.axieinfinity.com

Unikatowa działka „Genesis” w ramach gry Axie Infity została sprzedana za rekordowe 2,48 mln USD. Zakupu dokonano przy użyciu 550 ETH. W grze Axie Infinity, gracze zbierają i hodują niewielkie stworzenia o nazwie Axies, podobne do Pokemonów. Wystawiając je do walki, mogą zdobywać w ten sposób aktywa cyfrowe zwane Smooth Love Potion (SLP).

Wszelkie elementy wewnątrz gry, w tym stworzonka i działki, reprezentowane są przez tokeny NFT. Na przestrzeni ostatniego roku gra Axie Infinity znacząco zyskała na popularności. Z kolei w trzecim kwartale 2021 kolekcja NFT stała się najczęściej wymienialną w branży z wolumenem obrotu na poziomie 2,5 mld USD.

axie

W tym samym czasie rekordowa sprzedaż dotknęła również gry Decentraland, gdzie sprzedano wirtualną parcelę za 2,43 mln. Metaverse Group to szczęśliwy nabywca produktu, który wydał na zakup 618 tysięcytokenów MANA (natywnej dla platformy Decentraland). 

Zgodnie z ogłoszeniami firmy, wirtualna działka ma posłużyć „organizacji pokazów mody i handlu w dynamicznie rozwijającym się cyfrowym przemyśle modowym”. Metaverse Group planuje również rozpocząć współpracę z „kilkoma istniejącymi markami modowymi” w celu rozbudowy oferty meta e-commerce.

Metaverse Group dostrzega, że „moda to kolejna potężna przestrzeń dla rozwoju w metawersum”. Stąd też decyzja o zakupie rekordowo drogiej działki w ramach Decentralandu Axie Infinity.

Warto również dodać, że projekty NFT tego typu uważa się za pionierów w świecie metaverse. Firma Greyscale wyceniła wartość powstającej sieci Web 3.0 na nie bagatela 1 bln USD w skali rocznych przychodów. Dla porównania, wartość firm działających w Web 2.0 określa się dziś na około 15  bln. To jednak dopiero początek, a zdaniem Grayscale, branża odnotuje prawdopodobnie więcej wielomilionowych sprzedaży wirtualnych nieruchomości.

Popularne