. . .

Ranking najlepszych giełd kryptowalut

Rafał   2021-10-18 12:26

Giełdy pozwalają na wymianę aktywów cyfrowych, bezpośredni zakup kryptowalut za pomocą karty, przelewu lub innych znanych form płatności, a także oferują wiele innych ciekawych i przydatnych usług takich jak staking, udział w przedsprzedażach, czy narzędzia i oferty dla zaawansowanych. W tym artykule znajdziesz ranking 7 najlepszych giełd kryptowalut.

najlepsze giełdy kryptowalut

Scentralizowane giełdy kryptowalut pozwalają na łatwy i szybki dostęp do świata aktywów cyfrowych. 

To, co decyduje o tym, która giełda kryptowalut jest najlepsza zależy też od ciebie i tego czego oczekujesz od takiej platformy. Czy ma być jak najprostsza, czy wręcz przeciwnie, oferować wszystko, co tylko się da? 

CEXvsDEX

No i oczywiście nie jest to żadna porada, a jedynie zaprezentowanie własnych doświadczeń i przedstawienie oferty giełd, która może się zmieniać.

Najlepsze giełdy kryptowalut

Jeśli ktoś chce zostać traderem lub już nim jest, to zainteresuje go inna oferta niż osobę, która interesuje się inwestycją w nisko skapitalizowane tokeny. Jednak najważniejszymi czynnikami są prowizje giełd, oferta i łatwość poruszania się po platformie.

Oto 7 topowych giełd kryptowalut.

1. FTX 

FTX

Klikając na powyższe okienko poznasz więcej szczegółów na temat FTX, jak prowizja, czy lista dostępnych tokenów.

Pewnie przeglądając inne, podobne artykuły na ten temat pewnie jesteś zaskoczony, ale tak, FTX nie tylko wydaje się najlepszą giełdą jeśli chodzi o aspekt handlu, ale i jakość, wydajność, oraz perspektywy. 

FTX założył Sam Bankman-Fried, a giełda została „zbudowana przez traderów, dla traderów”, jeśli więc lubisz (i umiesz) handlować, to FTX wydaje się miejscem idealnym, ale oferta giełdy nie jest jednie kierowana do zaawansowanych użytkowników, choć jeśli jestś nowy, na FTX możesz się początkowo pogubić.

Oferta

Główna oferta FTX sprowadza się do każdego rodzaju handlu. FTX pozwala handlować spot, czyli wymieniać krypto na krypto, ale także oferuje kontrakty futures, tokeny lewarowane, tokenizowane akcje, a nawet rynek zakładów o wyniki przyszłych wydarzeń. Oprócz tego dostępny jest rynek OTC, opcje oraz pożyczki. 

Na giełdę można wpłacać zarówno kryptowaluty jak i gotówkę za pomocą karty lub przelewu, ale to oferuje prawie każda giełda w tym rankingu. Wpłaty kryptowalut wymagają kilku potwierdzeń, a wypłaty (oprócz tych najwyższych) są przeprowadzane w ciągu kilku minut.

FTX dość blisko współpracuje z Solana, dlatego też można wpłacać np. BTC z Solana (wrapped) bezpośrednio na giełdę, ale nie pomylcie adresów! À propos mylenia adresów. FTX oferuje programy "odzyskiwania" wpłaconych na złe adresy lub łańcuchy kryptowalut, oczywiście o ile jest to możliwe i z dość sporą opłatą.

Dodatkowo FTX zaimplementowało rynek NFT bezpośrednio na giełdzie.

No i jeden z najważniejszych elementów giełdy - dobre serwery. W momencie paniki lub ekscytacji na rynku wiele giełd potrafi mieć problemy i ciężko się zalogować, nieraz nawet przez kilka godzin. FTX, o ile również może mieć problemy (choć rzadko) trwają one znacznie krócej niż w innych przypadkach.

Oferta dostępnych aktywów jest bardzo bogata, setki dostępnych tokenów, a ich listę znajdziesz na stronie FTX na Blokpres.

Prowizja FTX i opłaty

Za wpłaty kryptowalut FTX nie pobiera żadnych opłat, podobnie jak za wpłatę gotówki. 

Za wypłaty kryptowalut opłaty są, ale głównie w przypadku ETH, tokenów ERC20 i niskich wypłat BTC. Przy wypłatach przelewem niższych niż $10000 FTX pobiera $75 prowizji.

Dodatkowo jeśli wpłaty i wypłaty fiatów (fiat, czyli złotówka, dolar itp.) i stablecoinów przekraczają obrót użytkownika, może zostać pobrana opłata do 0.1%. 

Jeśli chodzi o handel na giełdzie, FTX pobiera opłaty w zależności od obrotu użytkownika, jak każda inna giełda. Opłata na pierwszym poziomie dla Maker (czyli użytkownik dostarczający płynność - wystawiający ofertę) wynosi 0.02%, a Taker (użytkownik “konsumujący” daną płynność, czyli kupujący z rynku) 0.07%. Kolejne niższe poziomy zaczynają się dopiero od 2mln USD obrotu miesięcznego.

Dokładną tabelę zobaczysz na stronie giełdy na Blokpres. 

Jednak opłaty za handel mogą być jeszcze niższe, a opłat za wypłaty można prawie całkowicie uniknąć posiadając natywny token giełdy FTT.

W zależności od posiadanych FTT (co ważne w dolarach) opłaty handlowe potrafią być niższe od 3% do nawet 60%, ale tak duża zniżka dotyczy tylko najbogatszych.

Natomiast jeśli chodzi o darmowe wypłaty wspomnianych wcześniej aktywów zależą one już od ilości FTT, a ta przy obecnej cenie tokena może być dość spora. 25 FTT uprawnia do 1 darmowej wypłaty ERC20, 150 FTT do trzech wypłat, 1000 FTT do 10. Kolejne poziomy występują aż do 1 mln FTT i 1000 darmowych wypłat. 

Sam staking FTT uprawnia też do airdropów i innych “promocji”.

Jak założyć konto na FTX?

Rejestracja jest bardzo prosta, lecz aby korzystać z giełdy należy przejść weryfikacje. Podstawowa, czyli numer telefonu i kilka naszych danych to limit 2000 USD wypłat na dzień. Pełne KYC to brak limitów i możliwość wpłat kartą.

W przyszłości każda giełda kryptowalut będzie wymagać przejścia procedury KYC i jest to nieuniknione.

FTX stawia też na bezpieczeństwo. Nie tylko nie można wpłacać bez podania podstawowych danych, ale i bez ustalenia sposobu weryfikacji dwuetapowej.

Zarejestrować możesz się z naszego linku afiliacyjnego - LINK. Po rejestracji otrzymasz 5% zniżki na opłaty, a my otrzymamy 25% z twoich opłat. 

Przy rejestracji z naszych linków nic nie tracisz, a nawet możesz zyskać zwrot w postaci części opłat, zniżkę lub inne bonusy. Każdy program będzie opisany i jeśli nie chcesz nam pomagać, wystarczy że przejdziesz do profilu każdej giełdy na Blokpres gdzie znajdziesz “czyste” linki.

FTX - podsumowanie

Zalety Wady
Bardzo bogata oferta Wysoka prowizja za wypłatę gotówki
Mnóstwo kryptowalut Początkujący mogą się troszkę pogubić
Najlepsza dla zaawansowanych traderów  
Bardzo niskie prowizje  
Coraz szybciej rozwijająca się marka  
Spore możliwosci FTT  

 

2. Bianace

binance

Nielubiana przez regulatorów na całym świecie jest jednocześnie największą giełdą kryptowalut i nie sposób się z tym kłócić. 

Oferta

Oferta Binance jest niemal tak bogata jak jej założyciel - Changpeng Zao. Na Binance możesz oczywiście klasycznie wymieniać krypto-krypto, kupować za fiaty, handlować dźwignią, futures, brać pożyczki, stakować, stakować „w promocjach” z większym APY, a także brać udział w przedsprzedażach na Binance Launchpad. Binance wprowadziło także nową, modną opcję - rynek NFT.

Binance to prawdziwe wszystko w jednym, a ilość oferowanych tokenów jest jedna z największych na rynku. Jeśli interesuje cię bogata oferta “altcoinów” z wysoką płynnością, staking, albo właściwie cokolwiek innego Binance wydaje się opcją genialną. 

Poruszanie się po giełdzie jest proste i intuicyjne, czego nie można do końca powiedzieć np. o FTX, która wydaje się nieco bardziej skomplikowana (ale też nie jest trudna).

Wpłaty i wypłaty są szybkie, choć zdarzają się dość częste prace i chwilowe blokady wypłat, zwłaszcza mniejszych projektów, co potrafi nie raz irytować. 

Prowizja Binance i opłaty

Za wpłaty kryptowalut opłat nie ma, za wypłaty są jak na każdej giełdzie, lecz zależą już od ustawień konkretnego tokena i sieci, do jakiej wypłacamy. Wypłaty do sieci Ethereum są znacznie droższe niż do innych.

Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty fiat, są one w dużej części zawieszone i niedostępne. Binance nie jest najlepszym miejscem do zamiany krypto-fiat i wypłat. 

Prowizje w przypadku handlu na rynku spot dla normalnych ludzi niebędących milionerami wynoszą po 0.1% dla obu stron transakcji.

Można włączyć opcję pokrywania opłat w BNB, czyli kryptowalucie stworzonej przez Binance, a to uprawnia do 25% zniżki.

Nawet ze zniżką opłaty na Binance są więc wyższe niż na FTX. Dla traderów ważne, dla kupujących raz na jakiś czas nie ma to większego znaczenia.

Rejestracja na Binance

Założenie konta na Binance jest proste, lecz wymaga przejścia procedury KYC, aby korzystać z oferty platformy. Po weryfikacji możemy cieszyć się z limitu wypłat do wartości 100BTC/dzień.

Możesz zarejestrować się na Binance z naszego linku - LINK.

Jeśli zarejestrujesz się z tego linku, podzielimy się po równo dwudziestoma procentami z podniesionych przez Ciebie opłat, 10% dla nas, a 10% wróci do ciebie.

Binance - podsumowanie

Zalety Wady
Bardzo bogata oferta Problemy z transakcjami gotówkowymi...
Mnóstwo kryptowalut z wysoką płynnością i regulatorami
Binance Launchpad Dość częste zawieszenia wypłat tokenów
Dużo możliwości wykorzystania BNB  
Niskie prowizje  

 

3. KuCoin

kucoin

Kolejną pozycją na liście jest KuCoin. Giełda, która ma bardzo rozbudowaną ofertę i nadaje się do wyłapywania tzw. gemów, czyli nowych projektów, których pojawia się tam mnóstwo. Jeśli interesują Cię małe i ryzykowne projekty, oferujące potencjalny duży zysk, KuCoin może być dobrym wyborem.

Oferta

Oprócz standardowej oferty, bo to, że można tam wymieniać kryptowaluty jest dość oczywiste, KuCoin oferuje zakupy za gotówkę, handel dźwignią do 10x, kontrakty futures i tokeny lewarowane, pożyczki, staking za pomocą Pool-X i wiele airdropów oraz konkursów. Dodatkowo wprowadzono opcję „trading bot”, który pozwala automatyzować strategię. KuCoin wspiera również wybrane crowdloans Kusama i Polkadot.

Bardzo bogata oferta dotyczy również ilości aktywów i par. KuCoin ma w ofercie prawie 500 tokenów, to znacznie więcej niż Binance.

Co ciekawe giełda KuCoin nadal oferuje wysoki limit wypłat bez weryfikacji, aż 1 BTC/dzień, jednak nie pozwala wypłacać gotówki.

Prowizje KuCoin

System opłat jest podobny to tego z Binance. Po 0.1% prowizji dla maker i taker, które może zostać zmniejszone o 20% jeśli jest płacone w KCS, tokenie stworzonym przez giełdę. 

Prowizje na KuCoin zależą od wielu czynników. Dokładnie mówiąc, opłaty zależą od wolumenu obrotu lub ilości posiadanych KCS, lub obrotu na futures, ale to nie koniec.

Prowizje są także zależne od „klasy” tokenów. Klasa A pobiera najniższe opłaty, zaczynające się od 0.1% i maleją nawet do wartości ujemnych. Prowizja Klasy B jest dwukrotnie, a klasy C trzykrotnie wyższa niż A.

Wpłaty są oczywiście darmowe, a wypłaty objęte są prowizją, która zależy od aktywów i łańcucha bloków, do którego wypłacamy. 

Rejestracja

Wysoki limit wypłat kryptowalut i brak opcji wypłaty gotówki sprawia, że na KuCoin nie musimy się weryfikować. Na giełdzie KuCoin możesz zarejestrować się z naszego linku - LINK.

Aktualnie system przechodzi zmiany więc szczegóły programu poznamy jak KuCoin go przedstawi. 

KuCoin - podsumowanie

Zalety Wady
Bogata oferta Brak możliwości wypłat gotówki
Największy (z tego rankingu) wybór kryptowalut  Zawiły system prowizji
Spore korzyści z posiadania KCS  
Wysoki limit wypłat bez weryfikacji  

 

4. Crypto.com

cryptocom

Crypto.com chce być najlepsze oraz największe i to widać na każdym kroku. Sponsoring F1 i uzyskiwane licencje mówią same za siebie. Co ciekawe założycielem giełdy jest Polak, Kris Marszalek.

Oferta

Oferta nie jest tak bogata jak w wielu innych przypadkach, ale nadal jest bardzo obszerna. Handel spot, dźwignią, derywatywy i pożyczki to główna oferta giełdy. Są także różne programy pozwalające nabyć tokeny taniej niż cena rynkowa, oraz „soft stakig”. 

Ten rodzaj stakingu nie ma tak naprawdę nic wspólnego ze stakingiem, ale jest ciekawą opcją, która nagradza cię za trzymanie krypto na giełdzie. Zwroty są bardzo niskie, bo zaledwie nieco wyższe niż na kontach oszczędnościowych (hehe), ale jak za przychód absolutnie za nic, jest to niezły dodatek.

Funkcjonalność samej giełdy dość mocno rozszerza aplikacja, którą zdecydowanie warto również posiadać. Oferuje zarabianie pasywne oraz genialną kartę VISA. 

Prowizja Crypto.com

Prowizja za handel na Crypto.com jest niemal tak wysoka jak na Coinbase. Można ją dość skutecznie zbijać, ale wymaga to bardzo dużej ilości CRO w stakingu, albo bardzo wysokiego obrotu, a najlepiej obu. 

0.4% z każdej transakcji na 1 poziomie do obrotu miesięcznego $25000 i 0.35% do $50000. Staking 10000 CRO zbija te opłaty o 20%, a 50000 CRO o 40%. Im więcej, tym większy rabat, aż do 90% za 5 mln CRO. Jest też poziom -100%, ale pewnie nawet Krisa na niego nie stać.

Prowizje od wypłat krypto są dość standardowe, a w wielu przypadkach nawet nieco tańsze niż u sporej części konkurencji. Wypłaty za pomocą przelewów są darmowe i dostępne z aplikacji crypto.com.

Jak założyć konto na Crypto.com?

Jeśli nas lubisz możesz zarejestrować się z tego linku - LINK. Jest to link giełdy Crypto.com, nie aplikacji, do której pobrania również oczywiście zachęcamy (karta Crypto.com jest jedną z lepszych na rynku). Jeśli posiadasz już aplikację możesz zalogować się na giełdzie za jej pomocą. Cały proces rejestracji jest jak w każdym przypadku banalnie prosty, jednak wymagana jest weryfikacja.

W zależności od twojego pierwszego stake CRO otrzymamy od $10 do nawet $2000. Jeśli twój pierwszy stake wyniesie 1000 CRO otrzymamy dychę, za 5000 CRO $50 itd.

Dodatkowo dostaniemy część prowizji, jaką zapłacisz giełdzie przez 1 rok.  

Crypto.com - podsumowanie

Zalety Wady
Bogata oferta w połączeniu z aplikacją W porównaniu do reszty listy dość mała oferta kryptowalut
Świetna karta VISA Wysokie prowizje za handel
Wygodne wpłaty i wypłaty  
Język Polski  

 

5. Kraken

kraken

Kolejną giełdą kryptowalut, która zdecydowanie zalicza się do najlepszych jest Kraken. Ogólny design giełdy i interfejs nie jest najwygodniejszy, ale to już kwestia gustu i przyzwyczajenia. Nie zmienia to faktu, że Kraken jest ogromną, sprawdzoną i bezpieczną giełdą.

Oferta

Oprócz wymiany kryptowalut Kraken pozwala na handel dźwignią, kontrakty futures, OTC, staking, a także wspiera udział w crowdloans Polkadot i Kusama.

Kraken oferuje też narzędzie Cryptowatch, które pozwala śledzić i analizować rynek oraz oczywiście handlować i to za pomocą wielu giełd.

Sama oferta giełdy jeśli chodzi o ilość dostępnych tokenów nie jest wielka i raczej składa się z większych ogólnodostępnych projektów, oprócz tych wspieranych w aukcji Kusama i Polkadot. Jeśli w jakiejś aukcji można brać udział na Kraken, oznacza to, że token projektu będzie dostępny na giełdzie najszybciej jak to możliwe.

Prowizja Kraken

Opłaty na Kraken zależą od tego czego używamy. Kupując poprzez opcję natychmiastowego zakupu są bardzo wysokie, od 0.9% do aż 1.5%. Do tego dochodzą jeszcze opłaty operatorów płatności.

Opłaty już bezpośrednio na giełdzie spot są podobne do innych giełd i zależą od obrotu użytkownika. Prowizja maker zaczyna się od 0.16% dla obrotu poniżej 50k USD i maleje do 0% dla bogatych klientów giełdy. Opłata taker to przy najniższym poziomie 0.26%, a przy najwyższym 0.1%. 

Kraken nie posiada tokena, więc nie ma innej możliwości obniżenia tych prowizji, oprócz tokenów KFEE, które można otrzymać i które Kraken rozdaje wybranym użytkownikom.

Rejestracja

Na giełdzie Kraken możesz się zarejestrować klikając tutaj. NIE jest to link afiliacyjny.

Sam proces jest prosty. Aby móc rozpocząć handel lub staking musisz przejść weryfikację KYC.

Kraken - podsumowanie

Zalety Wady
Znana i sprawdzona marka Niezbyt rozbudowana oferta
Wysokie bezpieczeństwo Dość mało dostępnych kryptowalut
Wsparcie crowdloans Kusama i Polkadot Wysoka prowizja za natychmiastowe wymiany

 

6. Coinbase

coinbase

Coinbase w 2021 roku została oficjalnie pierwszą giełdą kryptowalut notowaną na... giełdzie. Jeśli masz problemy z zaufaniem do giełd krypto, to Coinabse jest tak uregulowana, że chyba bardziej się już nie da.

Ich oferta cały czas się rozwija i choć nie jest zbyt rozbudowana, to cały interfejs jest prosty i łatwo można zakupić to co giełda oferuje. Wpłaty i wypłaty walut fiducjarnych są bardzo szybkie i proste. Oczywiście wymagana jest weryfikacja. Giełda jest dostępna w języku polskim i choć zdarzają się buble, nie jest źle, choć nie jest to poziom crypto.com.

Oferta

Oferta Coinbase nie jest ani najlepsza, ani najszersza. Właściwie to pozwala ona tylko kupować i sprzedawać. Program „Learn and Earn” pozwala zdobyć kilka dolarów za naukę o różnych projektach. 

Za to na Coinbase bardzo łatwo możemy wykorzystać strategię DCA. Szybko, prosto i przyjemnie można ustalić zakupy cykliczne za określoną kwotę. Coinbase oferuje też wypłaty do PayPal, co wyróżnia ją z tłumu.

Niestety oprócz znanej marki i pewności regulacyjnej Coinbase oferuje mało. Ilość dostępnych aktywów jest dość ograniczona, ale też dla większości, zwłaszcza początkujących, wystarczająca.

Jeśli stawiasz na prostotę i bezpieczeństwo Coinbase jest dobrym wyborem. 

Coinbase Pro

Jest też Coinbase Pro, czyli wersja dla bardziej doświadczonych traderów. Konto na Pro, jest zakładane automatycznie przy zakładaniu konta na Coinbase. Wersja profesjonalna oferuje zamówienia market, limit i stop.

Prowizja Coinbase

Największym problemem Coinbase są wysokie opłaty. Przelewy i koszty wypłat nie są wysokie, do PayPal są darmowe, a transfery na konto kosztują 0.15 Euro. Natomiast koszty wymian są wręcz złodziejskie. 0.5% dla obu stron dla poziomu do 10000 USD to niemal kradzież, a kolejne poziomy nie są lepsze. 10-50k USD to 0.35%, a do 100k USD opłata wynosi 0.15% - maker i 0.25% taker. Opłaty na Pro są niemal identyczne, a różnice zaczynają się od 20 milionów USD obrotu i dotyczą większej liczby przeskoków między poziomami.

Porównując prowizję do Binance, jest nawet 5 razy drożej przy niskim obrocie. Do FTX nie ma nawet co porównywać. 

Rejestracja na giełdzie Coinbase

Linki potrzebne do utworzenia konta na Coinbase znajdziesz tutaj.

Oczywiście wymagana jest weryfikacja tożsamości.

Coinbase - podsumowanie

Zalety Wady
Świetna dla początkujących Wysokie prowizje
Najlepiej uregulowana Ograniczona oferta
Znana i sprawdzona marka Niewielki wybór kryptowalut
Wypłaty do PayPal  

 

7. BitBay (Zonda)

bitbay

Blokpres to Polska strona więc i BitBay (Zonda) musi się tu znaleźć. Jeśli chodzi o wymiany krypto na fiaty i wypłaty, jest to dla Polaków pewnie najlepsza możliwa opcja. Można łatwo i szybko wpłacać, oraz wypłacać za pomocą wielu różnych opcji.

Bitbay oferuje wypłaty na kartę, przelewem, w bankomacie za pomocą SkyCash oraz na poczcie. Jest to zdecydowanie najbogatsza opcja jeśli chodzi o wypłaty.

Oferta

Niestety sama oferta zarówno jeśli chodzi o dostępne kryptowaluty jak i ich płynność wygląda dość słabo w porównaniu do całej reszty tego rankingu. Zaledwie kilkadziesiąt kryptowalut, w kilku parach i standardowe opcje wymiany. Jest to prosta giełda przeznaczona głównie dla Polaków, którzy chcą mieć szeroki wybór opcji wypłaty.

Oprócz zleceń market, stop i limit, czyli standardu i wielu opcji wypłat giełda nie oferuje nic więcej. Dla jednego będzie to plus, dla innego minus. Ocenę pozostawiam już wam.

Prowizja BitBay

Opłaty w parach BTC, ETH i USDC wynoszą 0% dla wystawiających ofertę i 0.1% dla kupujących, oprócz ETH, które w obu przypadkach jest darmowe.

Wymiany w parach fiat są już droższe. Nie jest tak drogo jak na Coinbase, ale i znacznie drożej niż na Binance, czy FTX. Zależą od wolumenu i maleją o 0.01%. W przypadku opłat maker wynoszą od 0.3% do 0.17%. Taker to 0.43% do 0.25%. Pełna lista oczywiście na profilu BitBay na Blokpres.

Prowizja za wypłaty w PLN wygląda następująco:

  • Przelew bankowy - 6 PLN
  • Wypłata PLN Payment Technology w placówce Poczty Polskiej - 1% (min. 20 PLN, max 120 PLN)
  • Wypłata w bankomacie - 10 PLN (jednorazowo można wypłacić maks 1000 PLN)
  • Wypłata na kartę płatniczą - 2,99%, min. prowizja 10 PLN

Wpłata przelewem jest darmowa, kartą wygląda tak samo, a na poczcie wynosi 2% od wpłaty i minimum 5 zł.

Wypłaty krypto kosztują podobnie jak na każdej innej giełdzie, natomiast od wpłat nie jest pobierana prowizja.

Rejestracja

Jak w każdym przypadku rejestracja wymaga weryfikacji i możesz założyć konto z tego linku. W zamian nie otrzymasz absolutnie nic (BitBay/Zonda nie oferuje zwrotów i zniżek dla poleconych) , natomiast my otrzymamy 20% od płaconej przez ciebie prowizji.

BitBay - podsumowanie

Zalety Wady
Mnóstwo opcji wpłat i wypłat PLN Najsłabsza oferta w rankingu, pod każdym względem
Dobra dla początkujacych  
Wsparcie w języku polskim  

Podsumowanie

Przedstawione siedem to zdecydowanie największe i najlepsze giełdy na rynku kryptowalut nie tylko dla Polaków. BitBay dość mocno odstaje od stawki, ale dla użytkowników z Polski jest to świetna opcja na realizację zysków, ze względu na sporo możliwości wypłat, a także na rozpoczęcie przygody z krypto ze względu na sporo opcji wpłat.

Jeśli chodzi o trading, prowizje i szybkość rozwoju FTX wydaje się nie mieć konkurencji, Binance i KuCoin są świetne dla wielbicieli mniej popularnych tokenów, Crypto.com oferuje genialną kartę VISA i ciekawe promocje, a Kraken jest sprawdzoną i jedną z najdłużej działających na rynku giełd kryptowalut i dodatkowo wspiera crowdloans na Polkadot i Kusama. Z kolei dla szukających prostoty, wygody i pewności regulacyjnej istnieje Coinbase, również dobra na start i wypłaty.  

Mamy nadzieję, że ten artykuł, choć troszkę rozjaśnił Ci obraz topowych scentralizowanych giełd rynku kryptowalut. Jeśli wybierzesz rejestrację z naszych linków absolutnie nic nie stracisz, ale i wiele nie zyskasz, nie oszukujmy się, jednak pomożesz stronie się rozwijać. Jeśli nie chcesz, każda z opisanych tutaj giełd (i wiele innych) ma na Blokpres swój profil, na którym znajdziesz czyste, niczym nie skalane linki do oficjalnej strony i social mediów każdej platformy handlowej. 

Popularne